Tartu Ülikooli X suveülikool on menukas

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40614","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Ligi kolmveerand kursustest viiakse läbi Tartus. Enam osalejaid on Tallinnast ja Harjumaalt ning Tartust ja Tartumaalt (kokku 64%). Võrreldes möödunud aastaga, on Ida-Virumaalt pärit õppijate osakaal kasvanud kaks korda, moodustades 12% osalejatest. Kõige kaugemalt eestikeelsetele kursustele õppima tulijaid on pärit Norrast.

Ligi 60% osalejatest õpib juhtimise ja kommunikatsiooni ning pedagoogika ja sotsiaalteaduste valdkonna kursustel. Vaatamata majandussurutisele on asutused varasemast rohkem investeerinud töötajate arendamisse. Juriidilised isikud on sel aastal tasunud ca 40% õppijate koolituse eest, mis on kaks korda rohkem eelmise aastaga võrreldes.

Sel aastal osutusid kõige menukamaks suveülikooli uued kursused: "Huvijuhtide suveakadeemia", "Ilukirjanduse tõlkimine", "Eesti Vabadussõda", "Andekas laps", "Hääle kasutamine avalikul esinemisel ja hääle tervishoid", "Lasteaiaõpetajate suveülikool", "Reisimisalane inglise keel" ja "Ideest näidendi stsenaariumini".

Suveülikooli kursused arenevad koostöös osavõtjatega. Igal aastal on programme lisatud ja kursusi muudetud osalejatelt saadud tagasisidet ja soove silmas pidades.

2010. aasta suveülikoolis on kavas kindlasti pakkuda viimaste aastate populaarsemaid kursusi ja luua uusi, mis võtavad arvesse olemasolevat majandussituatsiooni, aitavad töötajatel paremini konkurentsis püsida, oma huvialasid leida ja arendada, keeleoskust täiendada, töö- ja peresuhetes edukas olla.

Marko Ojakivi
turundusspetsialist