TARTU ÜLIKOOLID TUNNUSTAVAD INNOVAATILISI ETTEVÕTTEID

Konkursile on osalema oodatud kõik Eesti ettevõtted, kes on viimaste aastate jooksul rakendanud oma toodetes, teenustes või tööprotsessides edukalt Tartu Ülikooli ja Eesti Põllumajandusülikooli teadustulemusi.
Konkursi eesmärgiks on tunnustada just uuendusmeelseid ettevõtteid, kes on kaasanud oma arendustegevusse ülikoolide potentsiaali. Peamiseks kriteeriumiks teadustulemuse rakendamise edukuse hindamisel on selle mõju ettevõtte majandustulemustele, eraldi hinnatakse suuri ja väikseid ettevõtteid.

TÜ Tehnoloogiainstituudi asedirektor Erik Puura loodab, et konkursi käigus leiavad tunnustamist ka need ettevõtted, kellega koostööst on vähem räägitud, sest pikaajalisi partnereid on ülikoolidel nii infotehnoloogia, toiduainete-, puidu- ja keemiatööstuse kui ka taimekasvatusega tegelevate ettevõtete hulgas.
Erik Puura põhjendab veel konkursi tagamaid: "Nii ettevõtjad kui ka ülikoolid leiavad ühiselt, et kokkupuutepunkte on veel liiga vähe, mistõttu mõlemale poolele kasulik ja vajalik koostöö võiks olla tunduvalt tõhusam".

Konkursil osalemise soovist võivad teatada nii ettevõtted ise kui ka nende partnerid Tartu ülikoolides. Koostöö tulemuste lühikirjeldusega tutvumise järel viiakse ettevõtte ja ülikooli töögrupi esindajaga läbi intervjuu, et anda hinnang koostöö mõjule mõlemas organisatsioonis.
Osavõtusoovist saab teatada kuni 18.veebruarini 2005 tehnoloogiainstituudi kodulehel www.tuit.ut.ee. Konkursi tulemused kuulutatakse välja Tartu linna ettevõtlusnädala käigus toimuval Tehnoloogiapäeval, 28. aprillil 2005.

Konkurss toimub Tartu SPINNO 2 projekti raames koostöös Tartu Ülikooli, Eesti Põllumajandusülikool ja SA Tartu Teaduspargiga, projekti kaasrahastab Euroopa Liit.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht