TARTU ÜLIKOOLIS ALGAB KEEMIAFILOSOOFIA SEITSMES SUVESÜMPOOSION

Kokku on tänavusel sümpoosionil 19 esinejatüheksast riigist. Ehkki üht läbivat teemat ei ole, käsitlevad ettekanded nii keemia kui teaduse metodoloogilisi probleeme, üldisi teadusfilosoofilisi küsimusi, näiteks, kuidas määratleda teadust ning kus keemia teaduste seas paikneb ja üldisi metafüüsilisi küsimusi nagu liigimõistete osutuse probleemi keemia näitel.

Keemiafilosoofia rahvusvahelise suvesümpoosioni mitmekülgne kava peaks pakkuma huvi neile, kes tegelevad kitsalt keemia filosoofiliste probleemidega kui ka neile, keda köidavad teadusfilosoofia, metafüüsika ja epistemoloogia üldisemalt.

Kuni 20. augustini toimuval konverentsil peetakse sümpoosioniettekandeid iga päev vastavalt ajakavale Lossi tn. 3, ruumis 427 ning keemiahoone auditooriumis 430. 20. augustil jätkub konverents TÜ Kääriku Spordi- ja Puhkekeskuses. Esinejate nimekiri, ajakava ja ettekannete lühikokkuvõtted on kättesaadavad aadressil /flfi/ISPC/ISPC.html.

Rahvusvahelise Keemiafilosoofia Seltsi 7. suvesümpoosioni eestvedaja on TÜ teadusfilosoofia õppetool koostöös Tallinna Tehnikaülikooli humanitaar- ja sotsiaalteaduste instituudi ning Audentese ülikooliga.

Kerli Kuusk
TÜ avalikkussuhete spetsialist