Tartu ülikoolis arutletakse soolise palgalõhega seotud väljakutsete üle

Neljapäeval, 5. märtsil kell 14.15–15.45 toimub Lossi 36-304 „RAKE arutleb“ seminarisarjas kohtumine Marianne Mikkoga, kes räägib soolise palgalõhega seotud väljakutsetest Eesti ühiskonnas. Tutvustatakse ka samateemalist RAKE uuringut.

Üritusel vaadeldakse lähemalt RAKE analüütikute poolt 2014. aastal läbi viidud uuringu „Palgaerinevuste statistika parem kättesaadavus. Soolise palgaerinevuse analüüs“ tulemusi ning ettekandega esineb Marianne Mikko, kes kõneleb teemal „Soolise palgalõhega seotud väljakutsed Eesti ühiskonnas“.

Sooline palgalõhe mõõdab meeste ja naiste töötasude erinevust ning on tööturul esineva ebavõrdsuse oluline väljendus. Eestis on sooline palgalõhe Euroopa Liidu liikmesriikidest suurim ning viimastel aastatel on see üha kasvanud.

Palgalõhe uurimine on oluline teema, kuna see ei mõjuta ainult inimeste praegust heaolu, vaid ka tulevikus saadavaid pensione ja sotsiaaltoetuste suurust.

Tegemist on viienda seminariga ürituste sarjas „RAKE arutleb“, kus tutvustatakse valminud uuringute tulemusi ning mõtiskletakse, millised võiksid olla lahendused uuringutega seotud väljakutsetele.

Seminarisarja „RAKE arutleb“ korraldavad Tartu ülikooli Euroopa kolledž ja sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskus (RAKE).

Oodatud on nii ülikooli õppejõud, tudengid kui ka kõik teised huvilised. Registreerimiseks palume täita veebivormi.

Lisainfo: Silver Bohl, TÜ Euroopa kolledži turundusspetsialist, tel: 737 6379, e-post: silver.bohl@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja