Tartu ülikoolis on arutluse all lastega pered, kus vanemad töötavad välismaal

28. aprillil kell 16.15 on Tartu ülikooli Euroopa kolledži seminaril „RAKE arutleb“ külas riigikogu liige ja õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof, et arutleda heade tavade ja võimalike ohtude üle perede näitel, kus vanemad töötavad välismaal ja lapsed elavad Eestis. Arutelu toimub Lossi 36-103.

Vanemate eemalolek ning seega järelevalve puudumine võib suurendada lapse koolist puudumist ja mõjutada nende õpiedukust. Teisest küljest võib vanemate äraolek suurendada lapse iseseisvust ja vastutustunnet, kui nad hoolitsevad majapidamistööde ja nooremate õdede-vendade eest ning neile usaldatakse vanemate äraolekul raha.

Kohtumisel arutletakse, mida näitas TÜ RAKE uuring: milline on selle nähtuse tähtsus ühiskonnas ja kui palju selliseid peresid Eestis on.

Tartu ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse projektijuht-analüütik Kadri Lees tutvustab sellel teemal tehtud uuringu tulemusi, millele järgneb Heljo Pikhofi lühiettekanne ning vabas vormis aruteluring.

Üritus toimub seminaride sarja „RAKE arutleb“ raames, kus tutvustatakse erinevate uuringute tulemusi ning püütakse mõelda, millised võiksid olla lahendused nendega seotud probleemidele.

Lisainfo: Silver Bohl, Tartu ülikooli Euroopa kolledži turundusspetsialist, tel: 737 6379, e-post: silver.bohl@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja