Tartu Ülikoolis asub teisipäeval akadeemilist testi tegema 1418 noort

Sarnaselt eelmisele aastale registreeriti kõige rohkem sotsiaalteaduskonna sisseastumiseksamitele: ajakirjanduses ja suhtekorralduses 332, psühholoogias 302, riigiteadustes 254 ning sotsioloogias, sotsiaaltöös ja sotsiaalpoliitikas 135 registreeringut. Üle 100 registreerunu kogus veel ka Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti eriala.

Kuna sisseastumiseksameid tuleb sooritada ainult teatud õppekavadele õppima asumiseks ja iga üliõpilaskandidaat võib sooritada nii palju erinevaid sisseastumiseksameid kui ta soovib, siis ei näita eeltoodud registreeringute numbrid erialade lõplikku pingerida ega registreerunud üliõpilaskandidaatide koguarvu, vaid üksnes konkreetsele eksamile registreeringuid.

Akadeemilist testi on sel aastal võimalik lisaks Tartule sooritada veel Tallinnas, Narvas ja Pärnus. Akadeemilise testi sisseastumiseksamina peavad sooritama kõik sotsiaalteaduskonda astuda soovijad. Riigieksamite tulemusi arvestamata ja sisseastumiseksamiteta võetakse vabalt valitud õppekava riigieelarvelisele õppekohale vastu kõik need üliõpilaskandidaadid, kes on sooritanud akadeemilise testi vähemalt 80 punktile 100st. Riigieelarvevälisele õppekohale võetakse vastu kõik need üliõpilaskandidaadid, kes on sooritanud akadeemilise testi vähemalt 70 punktile 100st.

Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo paneb kõigile üliõpilaskandidaatidele südamele, et kohale tuleksid üksnes registreerunud üliõpilaskandidaadid. "Sel aastal me ilma registreeringuta kedagi sisseastumiseksamile ei lase ja kohapeal registreeruda ei ole kahjuks võimalik," ütles Karo. Sisseastumiseksamile tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument, väljatrükk eksamile registreerumise kohta ja kirjutusvahend.

Akadeemilise testi tulemused selguvad 28. juunil. Ülejäänud sisseastumiseksamid toimuvad 29. juunist 5. juulini. Dokumentide vastuvõtt rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppe päevasesse õppesse algab 9. juulil.

Lisainfo: TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee

Liina Jürgen