Tartu Ülikoolis doktorikraadi kaitsnud Mait Müntel pälvis noore teadlase preemia

Keemilise ja bioloogilise füüsika instituudi teaduri Mait Münteli teadustöö valdkond on kõrge energia füüsika. Ta on üks seitsmest eesti teadlasest, kes töötavad Genfis Euroopa Tuumauuringute Keskuses, kus kokku töötab 8000 teadlast ja inseneri.

"Ma arvan, et teadlaste roll Eestis võiks olla natukene suurem, kui ta senimaani on olnud," ütles Müntel Aktuaalsele Kaamerale. Ta lisas, et kindlasti võiks teadus Eesti majandusarengus mängida natukene suuremat rolli just läbi rahvusvaheliste projektide.

75 000-kroonise noore teadlase preemia saaja otsustab presidendi kultuurirahastu sihtasutus, mille asutaja ja rahastaja on ettevõtja Toomas Luman. Eelmisel aastal pälvis sama auhinna Tartu Ülikooli meediauuringute dotsent Veronika Kalmus.

Vaata ka 14. detsembri Aktuaalsest Kaamerast uudist preemia üleandmisest: http://uudised.err.ee/external/iframeplayer/uudised_iframe.php?lng=0&vid=28632

Mehis Tuisk
pressiesindaja