Tartu Ülikoolis esitleti Hillar Palametsa uut raamatut

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41351","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]] Hillar Palametsa sõnul on raamat suunatud eelkõige akadeemilise pere uusimatele liikmetele, esmakursuslastele, aga on kasulik lugemine ka abiturientidele ja ülikooli vilistlastele, et nad teaksid põhilist kunagise üliõpilaselu erijoontest, muusapoegade õpingutest, korporatsioonidest ja seltsidest, traditsioonidest ja kommetest. Samuti vahendab raamat seiku argielust ja olmemuredest. "Raamatus on paljugi tuntut, aga veelgi rohkem vähetuntut. Saate heita ülevaatliku pilgu üliõpilasorganisatsioonidele kuni tsaariaja lõpuni," kinnitas Palamets.

Raamat on kirjutatud peamiselt baltisaksa tudengite noorusmälestuste alusel, millele on lisatud asju teisest küljest näinud vene, poola ja eesti üliõpilaste mälestusi. "Igatahes õpetlik lugemine kõigile neile, kes tahavad tunnetada oma üliõpilaspõlve sügavamaid juuri Tartu akadeemiliselt viljakas pinnases. Eelnevad põlvkonnad on läinud, oluline osa nende elutarkusest aga säilinud," julgustab lugema tekst raamatu tagakaanel.

Raamatuesitlus algas Tartu Ülikooli rektori Alar Karise tervitusega, sellele järgnes raamatu autori Hillar Palametsa sõnavõtt. Pärast esitlust said huvilised osta raamatut soodushinnaga.

Hillar Palametsa sulest on ilmunud juba kümmekond raamatut. Palamets lõpetas aastal 1951 Tartu Riikliku Ülikooli ajaloolasena. Kaitses samas ka kandidaadikraadi õpetamise metoodika alal ja töötas 33 a TÜ õppejõu ja dotsendina. Selle kõrval on ta pea pool sajandit õpetanud Tartu koolides. Raadio 2-s jõuab juba üle 10 aasta eetrisse Palametsa juhitud "Ajalootund".

Raamatu toimetas Jaakko Hallas, kaas ja kujundus Tiina Alver.

Lisainfo: Kristel Seiler, TÜ haldusdirektori assistent (737 6131, 526 6056, kristel.seiler@ut.ee)

Ande Etti
TÜ pressiesindaja