Tartu Ülikoolis kogunevad Põhjamaade tervishoiuökonomistid

Konverentsi organiseerimiskomitee juhi, TÜ tervishoiu instituudi tervishoiuökonoomika dotsendi Kersti Meiesaare sõnul toimub aastakonverents esmakordselt väljaspool traditsioonilisi Põhjamaid. "Tartu Ülikoolile ja tervishoiu instituudile on suureks auks ja tunnustuseks niisugust üritust võõrustada ja korraldada," ütles Meiesaar.

Kahepäevasel konverentsil tulevad arutlusele tervishoiuökonoomika aktuaalsed probleemid Euroopas. Konverentsi peaesinejad on professor Girts Birgis Lätist Riia Stradin¨i Ülikoolist ning Yevgeniy Samyshkin Inglismaalt Terviseökonoomika Tulemite Uurimiskeskusest (HEOR - Health Economics Outcomes Research).

Tuntumad esinejad on veel professor Hannu Valtonen Kuopio Ülikoolist, kes on ka konverentsi sisulise osa kaaskorraldaja, professor Terkel Cristiansen Lõuna-Taani Ülikoolist, professor Jan Erik Askildsen Bergeni Ülikoolist, professor John Cairns (London School of Hygiene and Tropical Medicine) ja professor Matt Sutton Aberdeeni Ülikoolist. Konverentsi teadusprogrammis esindab Eestit dotsent Kersti Meiesaar kolleegidega.

Konverentsi avamine toimub 16. augustil kell 9.30 Biomeedikumi (Ravila 19) suures auditooriumis.

Konverentsi kodulehekülg: http://www.konverents.ee/nhesg2007

Lisainfo: TÜ tervishoiu instituudi dotsent Kersti Meiesaar, tel 734 8113, 511 7261, kersti.meiesaar@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja