Tartu Ülikoolis kohtuvad antiikaja uurijad

Seitsmes rahvusvaheline konverents antiikaja pärandi analüüsimiseks ja tutvustamiseks toob kokku Läänemere-äärsete maade ülikoolide teadlased, kes tegelevad antiikaja Kreeka ja Rooma kultuuri mõjutuste uurimisega. "Antiikaja pärandiga tegelemine pole mitte vanas ajas urgitsemine, mis on väikese rühma huviliste tegevuseks, vaid see kannab endas tänapäevale olulist sõnumit. Selle sõnumi erinevaid külgi esitavadki konverentsist osavõtjad," selgitas TÜ klassikalise filoloogia professor Anne Lill.

Konverentsil käsitletakse antiikkirjanike mõju uusaja kirjanduse esindajatele, sidemeid antiikaja teatri ja kaasaja teatri vahel ning antiikaja ideede ja kristluse arengu vahel. Kõne alla tuleb ka praeguse hetke üks põletavamaid küsimusi – kultuuride ja ideoloogiate kokkupuuted ja konfliktid antiikaja autorite käsitluses. Räägitakse ka sellest, kuidas Kreeka demokraatia ideed on mõjutanud Läänemere rahvaste identiteedi ja eneseteadvuse arengut.

Konverentsil osalevad ettekannetega tuntud teadlaste ja professorite kõrval ka kraadiõppurid ja üliõpilased, mis soodustab järjepidevuse tekkimist ja annab innustust noortele nende küsimustega tegeleda. "Mitte ainult klassikalistele filoloogidele, vaid ka kogu laiemale publikule on aeg-ajalt kasulik meelde tuletada, et see, mida me praegu mõtleme, kuidas me räägime ja kirjutame, mis on meie praegused elulised probleemid – et selles on suur osa kõigest, mis kuulus ka antiikaja Kreeka ja Rooma ellu ja kultuuri," ütles Lill.

Konverents toimub Atlantise konverentsikeskuses ning algab esmaspäeval, 19. novembril kell 9. Konverentsi korraldamist toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, Tartu Linnavalitsus ja Tartu Ülikool.

Konverentsi kodulehekülg
Lisainfo: Anne Lill, TÜ klassikalise filoloogia professor, tel 737 6253; 5646 9218

Liina Jürgen
TÜ avalike suhete juht