TARTU ÜLIKOOLIS KOHTUVAD PÕHJAMAADE MATEMAATIKAÕPPEJÕUD

Konverentsile „Matemaatika õpetamine ja selle perspektiivid” koguneb ligi 80 Baltimaade, Soome ja Norra matemaatika didaktikaga tegelevat teadlast. Korraldatakse kolm plenaaristungit ja töö käib kolmes sektsioonis: koolimatemaatika, arvutid matemaatikaõpetuses ning kõrgkooli matemaatika.

„See konverents on ainuke sarnane Baltimaade matemaatikuid ja matemaatikadidaktikuid ühendav üritus. Käesoleval aastal lisab konverentsile tähtsust veel see, et vaatluse alla tulevad erinevate Balti riikide koolimatemaatika arenguid ja probleeme käsitlevad küsimused. On ju taasiseseisvumisest möödas piisavalt aega selleks, et teha ka selles valdkonnas olulisi üldistusi,“ selgitas ürituse tähtsust konverentsi organiseeriva komisjoni esimees TÜ matemaatika didaktika töörühma juht dotsent Tiit Lepmann.

Huvitavamate ettekannete seas võiks ära märkida Helsingi Ülikooli prof Erkki Pehkoneni ettekande „Uus arusaam matemaatikaõpetaja muutumisest“, Läti Ülikooli prof Agnis Andžânsi olümpiaadide ülesannete temaatikat käsitlev ettekande „LIIS andmebaas matemaatikas“ ning Oulu Ülikooli prof Tapio Keranto ettekande „Kõrgkooli ja õpetajakoolituse üliõpilaste arusaam enesesarnaste fraktalite põhiideest matemaatikas“.

Antud konverents on järjekorras seitsmes ning see on jätkuks nn Balti seminaridele, mida on peetud 1984. aastast. Konverentsi korraldavad vaheldumisi kõik Balti riigid ning Tartu Ülikoolis peetakse seda konverentsi kolmandat korda.

Konverents toimub TÜ matemaatika-informaatikateaduskonna hoones (Liivi 2) ning algab reedel kell 10.30. Täpsem info on kättesaadav konverentsi kodulehelt http://www.math.ut.ee/conference7.

INFO: TÜ matemaatika didaktika töörühma juht Tiit Lepmann, tel 737 5864, 514 3836

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist