Tartu Ülikoolis peab loengu tuntud Poola teadlane

Loeng on pühendatud II maailmasõja alguse 70. aastapäevale ning otsib vastust küsimusele, kas 1939. aasta augustitragöödiat oleks saanud vältida.

"Marek Kornat on Poola noorema põlvkonna teadlane, kes on hästi palju uurinud Molotovi-Ribbentropi pakti ja Poola tausta," tutvustab TÜ lähiajaloo dotsent dr Olaf Mertelsmann külalist. "Me teame, et Molotovi-Ribbentropi pakt oli ka Eesti jaoks saatuslik, aga väga põnev on seletada seda just Poola perspektiivist ja uuemate arhiivimaterjalide põhjal," on Mertelsmann kindel, et tegemist on põneva loenguga.

Loengule järgneb paneeldiskussioon, mida juhib dr Olaf Mertelsmann. Loeng ja diskussioon toimuvad TÜ ajaloo ja arheoloogia instituudis (Lossi 3, aud 427) ning on inglise keeles.

Lisainfo: Olaf Mertelsmann, TÜ lähiajaloo dotsent, tel 737 6504, olaf.mertelsmann@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja