Tartu ülikoolis tähistatakse Leedu Vabariigi taasiseseisvumise 25. aastapäeva

Sel aastal tähistab Leedu oma taasiseseisvumise 25. aastapäeva. Selle auks toimub 6. märtsil kell 16.15–18 Ülikooli 18-139 akadeemiline kõnekoosolek „Taasiseseisvuse sünni juures“. Kõik huvilised on oodatud!

Tartu Leedu selts, Tartu ülikool, Leedu Vabariigi aukonsul ja Tartu ülikooli eesti keele võõrkeelena professor Birute Klaas-Lang ning Balti kaitsekolledž kutsuvad üheskoos meenutama Leedu, Eesti ja Läti uuestisündi ja kohtuma iseseisvusdeklaratsioonile alla kirjutanud endiste ja praeguste poliitikutega.

Akadeemilisel kõnekoosolekul esinevad Gediminas Šerkšnys Leedust, TÜ sotsiaalse kommunikatsiooni Marju Lauristin ja Andris Tomašūns Lätist.

Kõnekoosolekut juhatab Tartu ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudi dotsent Olaf Mertelsmann. Esineb Leedu militaarakadeemia sõjaajaloo keskuse juhataja major Gintautas Jakštys.

Tervitavad Leedu Vabariigi suursaadik Neilas Tankevičius ja Läti Vabariigi suursaadik Juris Bone.

Kõnekoosolek on inglise keeles.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja