Tartu Ülikoolis toimub rahvusvaheline elektrokeemia konverents

Konverentsi organiseerimiskomitee juhataja, TÜ keemia instituudi direktori professor Enn Lusti sõnul on kokkusaamise peamine teema fundamentaal- ja rakenduselektrokeemia, aga ka modernsed elektrokeemilised vooluallikad. "Konverentsi eesmärk on elektrokeemiaalase rahvusvahelise koostöö arendamine ning fundamentaal- ja rakenduselektrokeemia ühendamine materjaliteaduse ja füüsikaga," ütles Lust.

Konverents toob lisaks Eesti teadlastele Tartu Ülikooli kokku üle 70 väliskülalise 20 riigist, sealhulgas USAst, Inglismaalt, Skandinaaviast, Balti riikidest aga ka Portugalist, Saksamaalt, Rumeeniast ja Venemaalt. Professor Enn Lusti sõnul osaleb konverentsil mitmeid maailma juhtivaid elektrokeemikuid, sealhulgas ka neli rahvusvahelise levikuga erialaajakirja peatoimetajat.

Olulisemad esinejad on Alexei Kornyshev Imperial College’st Inglismaalt, Daniel Scherson Ernest B. Yeager’i Elektrokeemiateaduste Keskusest, (USA), Andrzej Wieckowski Illinoisi Ülikoolist (USA), Jens Ulstrup Taani Tehnoloogiaülikoolist ning Yury Gogotsi Drexeli Ülikoolist (USA), kes on ühtlasi maineka teadusjakirja Nature kaasautor.

Konverentsi aitab lisaks Tartu Ülikoolile korraldada ka Rahvusvaheline Elektrokeemia Ühing ning Tartu linn. Konverents leiab aset TÜ Raamatukogu konverentsisaalis ning kestab 3. maini. Kõik huvilised on oodatud kuulama.

Täpsem info konverentsi kodulehelt: http://www.balticconference.ut.ee

Lisainfo: professor Enn Lust, tel 737 5165, 511 2030, enn.lust@ut.ee

Anneli Maaring