TARTU ÜLIKOOLIS TOIMUB RAHVUSVAHELINE LINGVISTIKAOLÜMPIAAD

Olümpiaadil võisteldakse nii individuaalses kui ka meeskondlikus arvestuses. Lahendada tuleb ülesandeid, mis põhinevad võistleja jaoks mõnel tundmatul keelel. Tüüpilises ülesandes tuleb etteantud näidislausete ning nende tõlgete põhjal osata leida antud keele grammatika seaduspärasid ning moodustada uusi lauseid. Ülesandeid on aga ka keeleajaloo ja tähenduse valdkonnast. Olümpiaadi peakorraldaja, TÜ üldkeeleteaduse dotsendi Renate Pajusalu sõnul on olümpiaadiülesannete lahendamiseks vaja loogilist mõtlemist ning tavaliselt saavad häid tulemusi need õpilased, kes on andekad matemaatikas.

Eestit esindab olümpiaadil kaks neljaliikmelist võistkonda, mis pandi kokku üleriigilise lingvistikaolümpiaadi ja võistkonna kandidaatidele korraldatud treeninglaagrites näidatud tulemuste põhjal. Eesti õpilased on osalenud ka kolmel eelneval rahvusvahelisel lingvistikaolümpiaadil ning seni on parimaks tulemuseks olnud Margus Niitsoo 11. koht ning Natalja Hart¨enko 12. koht (Moskvas 2004) ja Ivar Merilo 10. koht ning Simon Vigonski 15. koht (Leidenis 2005).

Üritus algab 1. augustil kell 18 avatseremooniaga Tartu Raekojas. 2. augustil toimub olümpiaadi individuaalvoor ning 4. augustil meeskondlik võistlus. Olümpiaadi pidulik lõpetamine ja võitjate autasustamine leiab aset laupäeval, 5. augustil kell 18 ülikooli aulas.

Olümpiaadi korraldavad Tartu Ülikooli üldkeeleteaduse õppetool ja teaduskool. Võistlust finantseerivad Haridus- ja Teadusministeerium (sh riiklik programm Eesti keel ja rahvuslik mälu), Hasartmängumaksu Nõukogu, Tartu linn ja Tartu Ülikool.

Olümpiaadi kodulehekülg.
Lisainfo: olümpiaadi peakorraldaja Renate Pajusalu, tel 515 9124