Tartu Ülikoolis toimub rahvusvaheline Põhjamaade Ökonomeetria Ühingu konverents

Konverentsi eesmärk on saada teadmisi statistiliste ja ökonomeetriliste meetodite uuematest arengutest maailmas ning diskuteerida nende korrektse kasutamise võimalusi sotsiaal- ja majandusprobleemide käsitlemisel. Konverentsi raames toimub kolmel päeval kokku ligi 50 tipptasemel ettekannet, mis hõlmavad nii kaasaegase ökonomeetria teooriat kui rakendusi.

Konverentsi ühe korraldaja, TÜ majandusteaduskonna ökonomeetria professori Tiiu Paasi sõnul on seekordse ökonomeetriakonverentsi üks peateema paneelandmete ökonomeetria. "Kuna majandusaegread on Eestis veel lühikesed, siis tuleb prognoose teha ka paneelandmete alusel ning vajadusel arvesse võtta ka majandus- ja sotsiaalprotsesse iseloomustavaid ruumilisi aspekte," ütles Paas.

Konverentsi peaesineja on rahvusvaheliselt tuntud majandusteadlane ja mitmete ökonomeetriaõpikute autor professor Badi Baltag Syracuse’i ülikoolist (USA). Tema ettekanded käsitlevad paneelandmete kasutamist prognoosimisel ning ruumiliste paneelandmete mudeleid.

Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli majandusteaduskond ja Eesti Pank ning see kestab 26. maini. Töökeel on inglise keel.

Täpsem info konverentsi kohta aadressil: http://www.majandus.ut.ee/nem

Lisainfo: Anne Kuigo, tel 737 6340, anne.kuigo@ut.ee

Anneli Maaring