Tartu Ülikoolis toimub rahvusvaheline rakendusmatemaatika konverents

Igal aastal ühes Balti riigis toimuva, järjekorras 13. matemaatilise modelleerimise ja analüüsi konverentsiga tähistatakse seekord legendaarse matemaatiku, TÜ kauaaegse õppejõu akadeemik Gennadi Vainikko 70. sünnipäeva. Ürituse raames toimub ühtlasi ka rahvusvaheline aproksimatsioonimeetoditele ja ortogonaalridadele pühendatud konverents, mis on juba kolmas omataoline. Rahvusvahelise suurürituse peakorraldaja on TÜ matemaatika instituut.

TÜ matemaatika instituudi professori Arvet Pedase sõnul tegeldakse konverentsil lisaks rahvusvaheliste kontaktide loomisele ja tugevdamisele ka matemaatilise analüüsi ja modelleerimise meetodite aktuaalsete uurimisküsimuste arutamisega ning viimaste aastate teadustöö tulemuste tutvustamisega. "Lähendusmeetoditele ja ortogonaalridadele pühendatud osas käsitletakse aga iseärasustega integraal- ja diferentsiaalvõrrandite lahendamise meetodeid ning mittekorrektseid ülesandeid. Tegemist on äärmiselt huvitava ja perspektiivika valdkonnaga rakendusmatemaatikas," ütles Pedas.

Rahvusvaheline suurüritus toob Tartusse kokku üle saja teadlase ja doktorandi nii Eestist kui mujalt maailmast, kokku on väliskülalisi ca 20 riigist. Plenaaresinejate hulgas on sellised rahvusvaheliselt tunnustatud tippteadlased, nagu rahvusvahelise tööstus- ja rakendusmatemaatika nõukogu (ICIAM) endine president ja Austraalia New South Walesi ülikooli professor Ian H. Sloan, Hongkongi baptistliku ülikooli ning Kanada Memorial University professor Hermann Brunner, ajakirja "Numerical Functional Analysis and Optimization" peatoimetaja Zahir Nashed jpt.

Täpne info konverentsi kodulehelt: http://www.iam.ut.ee/mma-amoe2008/

Lisainfo: professor Arvet Pedas, tel 737 5490, 5660 4252, arvet.pedas@ut.ee