TARTU ÜLIKOOLIS TOIMUB SAARTE PÄEV

Neljapäeval, 6. märtsil kell 16.00 toimub Tartu Ülikooli Raamatukogu konverentsisaalis ülikooli Hiiumaa ja Saaremaa päev. Saarte päeva avab tervitusega Tartu Ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo, sõnavõttudega esinevad Hiiu maavanem Hannes Maasel ja Saare maavanem Jüri Saar.

Maakondade päeva eesmärk on maakondade ja Tartu Ülikooli vahelise koostöö tihendamine ning senitehtust kokkuvõtete tegemine. Saarte päeval vaadatakse läbi Saare ja Hiiu maakonna koostöölepingud Tartu Ülikooliga, mis sõlmiti 1995. aastal ja täiendati 1999. aastal.
Saarte päevale on oodatud kõik, kelle juured või süda on Saare- ja Hiiumaalt: saartelt pärit üliõpilased, õppejõud, teadurid, Tartu Saarte Klubi liikmed ja teised, kes saarte elust huvitatud.

Kell 16.00 raamatukogu konverentsisaalis algaval arutluskoosolekul esinevad ettekannetega Hiiumaa ja Saaremaa maavalitsuste spetsialistid.

Kell 18.00 toimub Toomas Kokovkini fotonäituse „Suundumused“ avamine raamatukogu II korruse fuajees.

Illari Lään
TÜ pressinõunik

INFO: TÜ regionaaltegevuse peaspetsialist Aire Luts-Vähejaus, tel: 07 375 603

Lisa: Saarte päeva arutluskoosoleku ettekanded:
Hiiumaa ja Saaremaa rahvusvaheline koostöö Läänemere regioonis - Reet Kokovkin, Hiiu maavalitsus, maavanema nõunik
500 aastat enne ja pärast lüpsikut - Helgi Põllo, Hiiumaa muuseumi peavarahoidja
Saared ja jõed, tsivilisatsioonid ja sümbolid - Tõnu Õnnepalu, kirjanik, TÜ vabade kunstide professor
Saaremaa tegemistest - Hans Teiv, Saare maavalitsuse majandusosakonna juhataja
Uuenev Kuressaare - Lilian Hansar, Kuressaare linnaarhitekt
Saarlane puisniitude ja süvasadama vahel - Tõnu Talvi, Viidumäe Looduskaitseala asedirektor