Tartu ülikoolis toimuvad Pihkva riikliku ülikooli päevad

31. oktoobril ja 1. novembril toimuvad Tartu ülikoolis Pihkva riikliku ülikooli (PRÜ) päevad. Päevade raames kohtuvad PRÜ rektor Yuri Demjanenko ja ülikooli juhtkond TÜ teadusprorektori Marco Kirmiga. Lisaks Tartu ülikooli visiidile külastatakse ka Euroopa kolledžit ja keelekeskust.

Pihkva delegatsiooniga on kaasas Pihkva oblasti esimene asekuberner Veera Vassiljevna Jemeljanova, kellega üheskoos külastatakse Tartu ülikooli kliinikumi.

Kell 17.00 toimub Pihkva riikliku ülikooli ja Viljandi kultuuriakadeemia tudengite ühiskontsert TÜ ajaloo muuseumis.

Reedel, 1. novembril kohtuvad Pihkva riikliku ülikooli esindajad Tartu ülikooli Narva ja Pärnu kolledžis ning Viljandi kultuuriakadeemias kohalike esindajatega.

Tartu ülikooli juures on nad väga huvitatud koostööst etnoloogias, ajaloos, maateadustes. Koostöö tulemusena näevad osapooled ette mitmeid sisulisi ühistegevusi TÜ Narva kolledži, TÜ Pärnu kolledži, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ja TÜ Euroopa kolledžiga.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja