Tartu ülikoolis valmivad nädalaga uued tehnoloogialahendused

8. veebruarini toimub Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudis uuendusmeelne ettevõtluslaager „Student Startup Camp“, kus enam kui 80 tudengit Eesti kõrgkoolide IT-, äri-, turundus- ja disainivaldkondadest ning üliõpilased Lätist arendavad uusi riist- ja tarkvaralisi lahendusi.

Kursusel arendavad tudengimeeskonnad nädala jooksul edukate ettevõtjate juhendamisel tehnoloogialahenduste, sh veebi- või mobiilirakenduste prototüüpe ja seeläbi süvendavad oma teadmisi iduettevõtte loomisest. Väga suur rõhk on intensiivsel meeskonnatööl.

Vaheldumisi praktilise tööga toimuvad nädala jooksul seminarid, kus käsitletakse teemasid prototüüpimise vahenditest kasutajakeskse disaini, turunduse ning esinemisoskuse lihvimiseni.

Teiste seas astuvad mentoritena seminaridel üles Mooncascade, Garage48 ja MobileMonday kaasasutaja Priit Salumaa, ZeroTurnaround kaasasutaja Toomas Römer, Startup Wise Guys looja Elise Sass ja Tõnu Runnel disainiagentuurist Fraktal. Esindatud on eksperdid Fortumost ja mujalt. Tudengitele jagavad inspiratsiooni ja kogemusi ka Rachel Rayns ja Ben Nuttall Raspberry Pi miniarvuteid tootvast ettevõttest.

Tudengite loodud idufirmade ideid ja prototüüpe demonstreeritakse investoritele ja ettevõtjatele lõpuüritusel, mis toimub koos arendusnädalavahetuse Garage48 Hardware & Arts demoõhtuga 8. veebruaril algusega kell 16:30 Tartus, TÜ Physicumis (Ravila 14c).

Esitlusele on oodatud kõik huvilised. Demoõhtu otseülekannet saab jälgida ka ERR Novaatorist.

Esitluselt valitakse välja võitjameeskond, keda premeerib Eesti arengufond.

Üliõpilaste ettevõtluskursust korraldavad TÜ arvutiteaduse instituut ja Garage48. Kursuse toimumist toetavad IT Akadeemia ja HITSA.

Rohkem infot Student Startup Campi kohta leiad https://courses.cs.ut.ee/t/SSC2015.

6.-8. veebruaril toimub Physicumis ka Garage48 Hardware & Arts, mis toob juba teist aastat Tartusse üle 140 inseneri, tarkvaraarendaja ja loomeinimes, et 48 tunni jooksul käegakatsutavaid nutikaid seadmeid arendada. Rohkem infot: Garage48 Hardware and Arts:

Lisainfo: Mari Krusten, TÜ arvutiteaduse instituudi turundus- ja kommunikatsioonispetsialist, tel: 737 5425, e-post: mari.krusten@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja