Tartu üliõpilasteater osaleb Belgias rahvusvahelisel üliõpilasteatrite festivalil

28. veebruarist kuni 6. märtsini võtab Tartu üliõpilasteater osa mainekast, arvult juba 28. rahvusvahelisest üliõpilasteatrite festivalist RITU-28, mis toimub Belgias, Liege'is. Festivalile sõidetakse lavastusega "Püüdetult ulbib laia jõe laisal voolul roheline konn". [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38882","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Tegu on kompositsiooniga jaapani klassikalistest kyogenidest (otsetõlkes "hull poeesia"). Kyogenid on satiirilised lühikesed dialoogid, mis pilavad inimlikke nõrkusi – kergeuslikkust, rumalust, ahnust, silmakirjalikkust jne. Esitamisele tuleb kaheksa kyogeni ja neid mängivad teatri 12 näitlejat.

"Püüdetult ulbib ..." on mõtteline järg teatri zenbudistlikule lavastusele "... lumi just on langenud üle Yoshino küla" (2000). Lavastus valiti rahvusvahelisele festivalile teist korda – 2010. aasta oktoobris sai see festivalil Teatralny Koufar-2010 Minskis parima meesnäitleja preemia (Karl Laumets) ning oli ka parima lavastuse nominent.

Liege’i kuningliku ülikooli teatrit ja Tartu Ülikooli teatrit seovad kuue aasta tagused sõprusidemed, koostööd tehakse ühises kultuuriprogrammis "Vallooni-Eesti kultuurivahetus 2011- 2013".

TÜT osaleb RITU festivalil juba kolmandat korda. Sõitu toetavad Eesti Kultuuriministeerium ning Eesti Kultuurkapital.

Rohkem infot: /teater/ ja http://www.turlg.be/0188/fr/RITU-28---LE-PROGRAMME

Lisainfo: Kalev Kudu, TÜT kunstiline juht ja lavastaja, tel 55 696 846