Tartu Üliõpilasteater osaleb rahvusvahelisel teatrifestivalil Valkas

Suvekuumusest hoolimata ei istu Tartu Üliõpilasteater käed rüpes, vaid tegutseb hoogsalt mitmel rindel.

1.–3. juulini pidas TÜT Värska lähistel maha oma traditsioonilise suvekooli. Teatri liikmed said lähemalt aimu näitlejatööle vajalikust Alexander-tehnikast, mida tutvustas ja õpetas selle ala spetsialist Karin Brown. Triksterist ja esivanemate mütoloogiast-kosmoloogiast käis rääkimas Hasso Krull ning Juhan Javoi¨ ja Kristjan Piirimäe viisid noornäitlejad kurssi evolutsioonilise psühholoogiaga.

Siiski ei möödu suvi päris ilma ülesastumisteta. Nimelt 6.–10. juulini osaleb TÜT Valkas teatrifestivalil "Talvils 2011" oma viimase lavastusega A. Vvedenski "Ivanovite jõulupuu," mille on lavastanud teatri kunstiline juht Kalev Kudu.

Festival on pühendatud Valka linna esmamainimisele 725 aastat tagasi ja Valka Linnateatri 140. aastapäevale. Festivalil osalevad projektiteatrid ja sõltumatud teatrid Moskvast, Peterburist, Tuulast, Vilniusest, Jelgavast, Gat¨inast, T¨eljabinskist, Kiievist ja Minskist. TÜT esindab mainekal festivalil ainsana Eestit ja Tartut. Festivali ajal toimuvad ka töötoad, mida juhendavad tuntud Moskva teatrikoolide õppejõud.

Tartu Üliõpilasteater tänab suvekooli toetanud Kultuurkapitali ning AS-i Salvest.
Valka festivalile sõduks pani õla alla Tartu linna kultuuriosakond.

Hoia end TÜTi tegemistega kursis www.ut.ee/teater ja leia meid Facebookist!

Lähem info:
Kalev Kudu