Tartumaa ettevõtjaid oodatakse infopäevale

Et Tartumaa ettevõtted teadvustaksid koostöövõimalusi ülikoolide, ärinõuandla ja Tartu linnaga toimub 21. jaanuaril Ravila 14 tasuta infopäev „Kontorist välja“. Tartu ülikooli töötoas „Laborist välja“ saab teadlastele esitada konkreetseid ettevõtte probleeme, mis vajavad lahendamist. Loe lähemalt ka Tartu Postimehest.

Tartu ärinõuandla korraldab koostöös Tartu ülikooli ja Eesti maaülikooliga info- ja kontaktpäeva Tartumaa metalli-, puidu- ja toiduvaldkonna ettevõtetele, et tutvustada ettevõtjatele ülikoolide, Tartu linna ning Tartu ärinõuandla võimalusi ja teenuseid.

Sündmuse raames toimub ülikooli laborite ning keskuste külastamine, saab ülevaate päevakohastest toetusmeetmetest ning huvilised saavad osaleda „Laborist välja“ metallivaldkonna, toiduvaldkonna ja puiduvaldkonna töötoas.

„Oleme edukalt viinud töötube läbi juba Pärnus, Võrus, Jõgeval ja Viljandis. Ettevõtjate huvi on olnud suur ja teadlaste lahendada on antud mitmeid eripalgelisi murekohti, millega ettevõtjad kas harvem või igapäevaselt kokku puutuvad,“ rääkis Tartu ülikooli ettevõtlussuhete koordinaator Sven Lilla, tuues näiteks, et nõu on küsitud nii arendustööde kui ka ettevõtte korraldust puudutavate küsimuste osas.

Viljandis osales seminaril Viljandimaa ettevõtlus- ja arenduskeskuse juhataja Kaarel Lehtsalu, kelle sõnul oli seminar oluline, et teadvustada ülikooli võimalusi. „Oli hea näha, et ülikool tuli ettevõtjate juurde ja alustas nende probleemide lahendamist kohapeal. Sageli jääb puudu just esimesest sammust, et koostöö alguse saaks,” leidis Lehtsalu, lisades, et edasi saab huvilistega minna juba iseseisvalt.

Oma koostööst ülikoolidega räägivad Tartu töötoas puiduettevõtja Pro Fiksum OÜ, metalliettevõtja Metallieksperdid OÜ ja toiduettevõtja Kasekunst OÜ.

Info- ja kontaktpäev „Kontorist välja“ toimub 21. jaanuaril algusega kell 8.30 Tartu ülikooli keemia instituudis, Ravila 14. Üritusel astuvad lisaks Tartu ülikooli ja Eesti maaülikooli esindajatele üles Tartu teaduspargi, Eesti teadusagentuuri, EAS-i, Archimedese, Tartu linnavalitsuse ettevõtlusosakonna, Tartu ärinõuandla esindajad.

TUTVU PROGRAMMIGA.

Tartu ülikooli juures on mitmeid laboreid ja keskusi, kus tegutsevad teadlased, akrediteeritud mõõtjad ja saab kasutada tipptasemel seadmeid. Laborid kutsuvad ettevõtjaid üles kasutama nende pakutavaid teenuseid ning tegema koostööd, mis annab konkurentsieelise uute tehnoloogiate või tootearenduse näol.

Seminari rahastatakse Euroopa regionaalarengu fondist.

Lisainfo: Sven Lilla, TÜ ettevõtlussuhete koordinaator, tel: 737 4809, 5884 0085, e-post: sven.lilla@ut.ee;
Elo Mets, Tartu ärinõuandla ettevõtluskonsultant, tel: 511 3932, e-post: elo.mets@tartu.bas.ee.

Virge Tamme
Tartu ülikooli pressinõunik