Tartus arutletakse baltisaksa kirjakultuuri poliitilisuse üle

"Et eesti- ja lätikeelne kirjasõna oli kuni rahvusliku ärkamiseni baltisaksa kirjakultuuri osa, siis on erilise tähelepanu all erikeelsete ideoloogiliste arengute võrdlused, nagu ka see, milliseid teid valiti pärast ühtse Balti kirjandusvälja lagunemist ja venestuse pealetungil," rääkis TÜ maailmakirjanduse dotsent Liina Lukas.

Sümpoosionil esinevad teiste seas näiteks Peeter Tulviste, Rein Taagepera, Pärtel Piirimäe ja Jaan Undusk.

Sümpoosioni korraldavad Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus ja TÜ Raamatukogu koostöös
Eesti Goethe-Seltsiga riikliku programmi "Eesti keel ja kultuurimälu" ja Eesti Teadusfondi toel.

Programm: www.utkk.ee.

Lisainfo: Liina Lukas, TÜ maailmakirjanduse dotsent, tel 737 6533, 53 420 174, liina.lukas@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja