Tartusse tuleb Eesti esimene tudengispaa

Vana kaubamaja kvartalisse ehitatava uue keskuse ühe osana luuakse linna ja Tartu ülikooli kokkuleppel keskusesse Tartu ülikooli tudengispaa. Spaa on muuhulgas TÜ füsioteraapia, Pärnu kolledži heaolu- ja spaateenuste disaini ja juhtimise jt õppekavade tudengitele praktikabaasiks.

Tartu ülikooli kantsleri Andres Liinati sõnul on Tartu ülikooli otsus luua üliõpilaslinna Eesti esimene tudengispaa ainuõige: „Koostöö linnaga on vilja kandnud ja oleme jõudnud kokkuleppele, et ennekõike tudengite praktikabaasina töötavas spaas saavad heaoluteenuseid soodsalt nautida nii Tartu elanikud kui ka tudengid ise.“

Liinat rääkis, et kohtumisel linnaga oldi ühel meelel visioonis, et Tartu kujuneks tugeva teaduslinna kõrval ka juhtivaks heaoluteenuseid pakkuvaks ja arendavaks linnaks. Siin nähakse koostööd ennekõike TÜ Pärnu kolledžiga. „Pean eriti oluliseks tagada, et juhtimisega seotud õppekavadel saaksid üliõpilased ja reaalse juhtimis- ja praktikakogemuse. See annab ülikoolist lahkudes kindlustunde, sest tööle kandideerides või oma ettevõttega alustades on praktiline kogemus esimene, mida peetakse kõige väärtuslikumaks,“ sõnas ta, lisades, et õppejõudude ja mentorite käe all spaa juhtimine ja protseduuride läbiviimine annab tudengitele kindlasti väärt kogemustepagasi.

TÜ Pärnu kolledži heaolu- ja spaateenuste disaini ja juhtimise tudengi Andriy Mozhyni esitatud idee TÜ arengukavasse on jõudmas peatselt ehitusetappi. Mozhyn avaldab heameelt, et esitatud ideed ei jää vaid paberile. „Olen jälginud ja mõelnud, et Tartus on madal spaa- ja heaoluteenuste kultuur, samuti võiks rohkem propageerida tervislikke eluviise. See on probleem ja minu idee probleemi lahendamiseks on luua tudengispaa, kus teenuseid saab tarbida taskusõbralike hindadega,“ rääkis Mozhyn. Mozhyn lisas, et spaa esmane prioriteet peab olema aga inimeste teadlikkuse suurendamine tervislikest eluviisidest ja heaolu olulisusest juba noores eas.

Pärnu kolledži tudengite loodud teenustepaketid sisaldavad spaa-lõõgastusi, mitmeid kehahoolitsusi, sh eri massaaže, ravivõimlemist ja füsioterapeudi teenust, spetsiaalseid konsultatsioone ja tervisenõustamisi. Saunakompleksi kuuluvad aurusaun, soola saun, Soome saun ja infrapunasaun.

Lisainfo: Andres Liinat, TÜ kantsler, tel: 737 6501, e-post: andres.liinat@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja