Teaduskooli õpilased võitsid Euroopa loodusteaduste olümpiaadi

22.-29.aprillil Vilniuses toimunud 10. Euroopa loodusteaduste olümpiaadil (EUSO) tuli absoluutseks võitjaks ja pälvis kuldmedali ning EUSO rändkarika Eesti võistkond.

Kuldse võistkonna koosseisus olid Eestit ka varem  rahvusvahelistel loodusteaduste olümpiaadidel esindanud
Timothy Henry Charles Tamm (Gustav Adolfi Gümnaasium, 10.kl.)
Mette-Triin Purde (Tallinna Prantsuse Lütseum, 11.kl.)
Uku-Kaspar Uustalu (Tallinna Reaalkool, 10.kl.).

Teine Eesti võistkond pälvis 22 riigi 44 võistkonna osavõtutul toimunud olümpiaadil hõbemedali. Võistkonna koosseisus olid
Maria Krajuškina Tallina Reaalkool, 10.kl.)
Magnus Kaldjärv (Saaremaa Ühisgümnaasium, 9.kl.)
Eva-Maria Tõnson (Tartu Veeriku kool 8.kl.)

Eesti osaleb EUSOdel alates 2005.aastast, medaleid on kaasa toodud igal aastal, parima võistkonna karikas pälviti teist korda, eelmine kord oli karikas Eesti käes 2008.aastal

EUSO on võistkondlik võistlus, kus  3-liikmelised võistkonnad peavad lahendama keemia-, bioloogia- ja füüsikateadmisi integreerivaid eksperimentaalseid ülesandeid. Eesti kaks võistkonda moodustati eelmise aasta loodusteaduste olümpiaadi ning õpilaste varasemate aineolümpiaadide tulemuste alusel. Võistlejate vanuse ülempiiriks EUSOl on 16a.

Vilniuses peetud juubelinumbriga võistlus paistis silma suurepärase korralduse poolest. Lisaks ülesannete lahendamisele oli olümpiaadi programmis rohkesti toredaid vabaajaüritusi – käidi ekskursioonil Trakais, mängiti jalgpalli ja osaleti orienteerumismängus. Kõik osalenud riigid valmistasid ette ka oma riiki ja kultuuri tutvustavad kavad ning tõid kaasa rahvustoite. Eestlased pakkusid kaasvõistlejaile kiluvõileiba ja kama.

Rohkem infot:  www.euso2012.lt

Käesoleva õppeaasta Eesti  loodusteaduste olümpiaadi lõppvoor peetakse Tartu Ülikoolis 6.mail.

Olümpiaadide korraldamist ja Eesti võistkondade ettevalmistus koordineerib Tartu Ülikooli teaduskool, finantseerib Haridus- ja teadusministeerium.

Lisainfo: Karin Hellat, EUSO2012 Eesti võistkonna juht, 50 90 991