Teaduste Akadeemia pärgas TÜ tudengite teadustöid

Eesti Teaduste Akadeemia poolt väljakuulutatud üliõpilaste teadustööde võistlusel pälvisid 400 euro väärtuses auhinnad Tartu Ülikooli tudengid Oliver Nahkur, Mare Oja, Kärt Pormeister ja RIivo Taliviste.

Auhinnad said veel ka Jaanika Aavik, Victor Alari, Kadriann Tamm, Olga Tribt¨ok ja Evelin Viilmann Tallinna Tehnikaülikoolist ja Ragnar Nurk ja Marko Vainu Tallinna Ülikoolist ning Jürgen Jänes Amsterdami Ülikoolist.

Võistlusele esitati kokku 63 uurimistööd, millest komisjon akadeemik Georg Liidja juhtimisel määras auhinnad 12 paremale.

Teisipäeval 8. novembril algusega kell 13 toimub Eesti Teaduste Akadeemia majas Toompeal Kohtu 6 võistluse laureaatide autasustamine ja konverents, kus esinevad ettekannetega auhinnasaajatest Ragnar Nurk ("Tallinna Tõnismäe-poolne bastionaalvööndi lõik Euroopa kindlusarhitektuuri taustal"), Victor Alari ("Merepõhja indutseeritud tuulelainete murdumine Eesti rannikumeres"), Marko Vainu ("Häiringute peegeldused järvede veebilansis Kurtna järvistu kolme umbjärve näitel"), Oliver Nahkur ("Isikutevaheliste suhete konfliktsuse esialgne indeks").

Lisainfo: Tiina Rahkama, kollegiumi sekretär, tel 645 0712, tiina.rahkama@akadeemia.ee

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja