TEEME ÄRA! Reedel, 1. mail TÜ mõttekodades

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41068","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]] 1. mail kogunevad oma maast ja rahvast hoolivad inimesed üle Eesti ning ka mitmel pool maailmas mõttetalgutele, et ühistes vestlusringides leida lahendusi osaliste jaoks olulistele küsimustele. Tartus on ülikoolil kaks mõttekoda – Alma Mater peahoones ja Euroopa Kolledži mõttekoda Lossi 3 õppehoones.

Mõlema koja ühiseks teemaks on valitud haridus ja elukestev õpe, kusjuures Eurokolledži mõttekojas lahatakse teemat Euroopa Liidu kontekstis ning Alma Materis Tartu Ülikooli ja Eesti kontekstis.

Kellel on soov mõlemas kojas kaasa lüüa, neid julgustame kahe koja vahel liikuma. Kõigist talgutel sündivatest ülikooli puudutavatest ideedest teeme aga ühise kokkuvõtte.

Seda, et mõttekodades sündivad ideed vaid nendeks jäävadki, keegi kartma ei pea – meenutagem kas või "Teeme Ära!" prügikoristusaktsiooni. Seegi sai alguse väikesest vestlusringist, kus muuseas räägiti koledatest prügistest metsaalustest ning ühtäkki tekkis mõte – teeme ära!

Kogu mõttetalg toimub talgujuhi eestvedamisel ja talgulistel pole vaja muud teha kui ette valmistada piknikukorv, avatud ja sõbralik meel ning 1. mail kohale tulla. Kõik muu sünnib kohapeal. Mõttetalgutele on oodatud kõik inimesed olenemata vanusest, haridusest või erialasest ettevalmistusest.

Külva mõtet, lõika tegu! Võta osa üle-eestilisest mõttetalgust 1. mail 2009. www.minueesti.ee
Registreeruda saab nüüd ka ühekaupa, kuid kohale võid tulla ka registreerumata!

Mõttekojad avatakse 1. mail kell 10 ning talgute lõpp on kell 15. Kaasa palume võtta piknikukorvi ideede ergutamiseks ja hea tuju!

Alma Materi kojavanem Karin Volmer, tel 5202807, karin.volmer@ut.ee
Alma Materi talgujuht Andero Uusberg, andero.uusberg@ut.ee