Teerajajate allee sai Mart Noorma jalajälje

2013. aasta rahvahääletusel selgitatud teerajaja sündis 71 aastat pärast kuulsat tummfilmi-klassikat “Reis Kuule”, 11 aastat pärast filmi “Ott kosmoses”, 5 aastat pärast “Ahvide planeeti”, aga siiski 4 aastat enne “Tähtede sõja” esimest filmi! Võib öelda, et kosmos on olnud tema au, mõistus ja südametunnistus juba hällist alates. Nii kirjeldati rahvahääletuse võitjat Tartu teerajajate allee kodulehel.

Ülekaaluka rahvahääletuse tulemusena lisandus alleele Tartu ülikooli dotsendi, EstCube-1 projekti juhendaja Mart Noorma jäljepaar. Internetis toimunud rahvahääletusel anti Noormale kokku 1200 häält.

Mart Noorma ütles Tartu Postimehele, et ka kosmose valdkonna tegijatelt võiks jäljereale täiendust tulla. «Kosmosetehnoloogias on kiire areng ja sellises olukorras on uutel tegijatel alati võimalus,» lausus ta. «Kui tudengisatelliidi projekti pikem eesmärk toetada kiireid lende planeetide vahel realiseerub, võiks me jõuda kosmoselaeva ehitamiseni, mis lendaks 100 kilomeetrit sekundis, kuus korda enam kui praegu. Siis võiks mõni praegune tudeng paarikümne aasta pärast järgmised jäljed vajutada.»

Oma jalajälje vajutas pronksi ka kirjandusteadlane ja elulugude koguja Rutt Hinrikus. Hinrikus oli üheksaliikmelise žürii valik.

Pronksist jalajäljed valmistas skulptor Bruno Kadak.

Tartu teerajajate allee eesmärgiks on tunnustada Tartu linnaga seotud inimesi, kes oma töö või teoga on andnud märkimisväärse panuse Tartu linna arengu, tutvustamise või tunnustamise heaks.

Vaata varasemaid teerajajaid siit.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja