TEISIPÄEVAL SELGUVAD JOHAN SKYTTE MÄLESTUSMÄRGI VÕIDUTÖÖ AUTORID

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41273","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Teise preemia pälvis töö märgusõnaga "Skytte plats". Kolmas preemia jäi välja andmata ning kahe ostupreemia asemel anti välja kolm ostupreemiat töödele "Puu", "Ikoon" ja "Sammas".

Komisjoni esimehe, Tartu Ülikooli haldusdirektori Riho Illaku sõnul sobib võidutöö idee Toomemäele ülikooli ajaloo muuseumi ja Riigikohtu vahelisse parki hästi: "Eesmärk on püstitada väärikas monument Johan Skyttele, kelle tegevuses olid ühendatud nii hariduselu kui kohtute arendamise organiseerimine. Skytte eestvedamisel asutati Tartu Ülikool ning riiklike kohtuasutustena maakohtud ja Tartu õuekohus, mille tähtsaid dokumente on pika ajaloo vältel pitsatiga kinnitatud."

Rahva lemmikuks osutus töö märgusõnaga "Skytte plats" ning teise koha vääriliseks hindas rahvas töö "Pitsat". Rahva arvamus selgus Internetis ja ülikooli ajaloo muuseumis hääletanute eelistuste põhjal.

Komisjoni kuulusid Tartu abilinnapea Georg Aher, Tartu linnakunstnik Tiit Kaunissaare, Riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumi nõunik Heinrich Schneider, skulptor Aili Vahtrapuu, Eesti Skulptorite Ühenduse esinaine Mari-Liis Tammi, arhitekt Uko Künnap, Muinsuskaitseameti vallasmälestiste peainspektor Ülle Jukk, TÜ haldusdirektor Riho Illak, TÜ kunstiteaduste emeriitprofessor Jaak Kangilaski, TÜ maalikunsti professor Jaan Elken, TÜ botaanikaaia direktor Heiki Tamm, TÜ maalikunsti dotsent Anne Parmasto, TÜ planeerimistalituse juhataja Heiki Pagel ning TÜ planeerimistalituse arhitekt Merje Müürisepp.

Monument planeeritakse avada Tartu Ülikooli 375. aastapäeva põhiürituste raames käesoleva aasta oktoobrikuus.

Lisainfo: TÜ planeerimistalituse juhataja Heiki Pagel, tel 737 5110, 503 2021, e-post heiki.pagel@ut.ee

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist