TIPSi seminar: Eestis ei ole piisavalt teadusdoktoreid

Reedel, 28. märtsil kell 14.00 tutvustatakse TÜ Tallinna esinduses (Teatri väljak 3, III korrus) TIPS programmi raames valminud uuringut doktoriõppe tulemuslikkusest. Seminaril „Seitse põhjust, miks Eestis ei ole piisavalt teadusdoktoreid“ arutleb teema üle TÜ makroökonoomika professor Raul Eamets.

Uuringu eesmärk on analüüsida doktoriõppe tulemuslikkust selleks, et välja pakkuda poliitikasoovitused tulevaste doktoriõppe toetusmeetmete väljatöötamiseks.

Uuringu tulemused võimaldavad hinnata, milliseid doktoriõppe toetusmeetmeid on praegusel kujul otstarbekas jätkata, millised tegevused vajavad kohendamist (paremat fokuseerimist) ja kas on tegevusi, mis on täna puudu. Uuringu üheks väljundiks on välja pakkuda teoreetiline raamistik doktoriõppe tulemuslikkuse hindamiseks.

Uuringus

• antakse ülevaade Eesti ülikoolide doktoriõppe vastuvõtutingimuste eri­päradest ja doktoriõppe rahastamise skeemist,
  • otsitakse seoseid doktoriõppe meetmete ja doktoriõppe tulemus­likkuse vahel õppeprotsessi, teadustegevuse ja doktorantide materiaalse toimetuleku aspektist,
  • analüüsitakse põhjalikumalt doktorikoolide poolt antavat lisandväärtust ja nende tegevusega seonduvaid probleeme,
  • pakutakse välja teoreetiline raamistik doktoriõppe tulemuslikkuse hindamiseks,
  • pakutakse välja poliitikasoovitused doktoriõppe tulemus­likkuse tõstmiseks.

Tutvu valminud uuringuga TIPSi kodulehel.

Lisainfo uuringu kohta: Raul Eamets, TÜ makroökonoomika professor, majandusteaduse doktoriõppe programmijuht, tel: 737 6374, 514 0082, e-post: raul.eamets@ut.ee;

Lisainfo seminari kohta: Uku Lilleväli, TIPS programmi koordinaator, e-post: uku.lillevali@ut.ee

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja