Toivo Maimets sai teadusajakirjanduse sõbra auhinna

Teadusajakirjanduse selts teatas täna, et annab teadusajakirjanduse sõbra auhinna tänavu Tartu ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimetsale.

Žürii koosseisus Helen Arusoo, Jaan-Juhan Oidermaa, Priit Ennet ja Ulvar Käärt, tõstis Priit Enneti sõnul esile laureaadi alatist valmisolekut ajakirjandusele kommentaare anda ja kaastööd teha, samuti oskust kompleksset rakumaailma populaarteaduslikul moel selgelt ja arusaadavalt kirjeldada.

Auhinnakuju Ökul (autor Piret Kändler) antakse üle 23. novembri teaduskommunikatsiooni konverentsil Eesti Rahva Muuseumis. Detsembris aga korraldame temaga teaduskohvikuõhtu.

Auhinna eesmärgiks on esile tõsta, tänada ja tunnustada teadlast, kes tähelepanuväärselt asjatundlikul, entusiastlikul ja heatahtlikul moel teeb ajakirjanikega koostööd, pakkumaks ühiskonnaliikmetele üldmõistetaval ja meeliköitval kujul ajakohast ja asjatundlikku teavet teadusmahukatel ja teadusse puutuvatel teemadel.

Teadusajakirjanduse sõbra auhinna väljaandmist alustati 2011. aastal ja selle esimeseks laureaadiks oli vulkanoloog Heidi Soosalu. 2012. aastal pälvis Ökuli Tartu Observatooriumi vanemteadur ja Tartu Ülikooli dotsent füüsik Mart Noorma, 2013. aastal akadeemik Tarmo Soomere, 2014. aastal klimatoloog Ain Kallis ja 2015. aastal Tartu ülikooli füüsika instituudi direktor Jaak Kikas.

Lisainfo: Priit Ennet, teadusajakirjanike seltsi esimees, priit.ennet@gmail.com, 514 5608
Toivo Maimets, Tartu ülikooli rakubioloogia professor, molekulaar- ja rakubioloogia instituudi direktor, toivo.maimets@ut.ee, 527 7002

Kadri Kunnus
Tartu Ülikooli avalike suhete peaspetsialist