Tööturu vajadustest lähtuv unikaalne õppekava ootab kandideerima

11. jaanuarini 2016 on avatud vastuvõtt uuenduslikule Erasmus Mundus’e analüütilise keemia magistriõppe ühisõppekavale „Excellence in Analytical Chemistry“, mille loomisel on lähtutud tööturu vajadustes. Õpinguid alustatakse Tartu ülikoolist ja teisel aastal spetsialiseerutakse ühes kolmest tipptasemel ülikoolist Prantsusmaal, Soomes või Rootsis.

Analüütilised keemikud on asendamatud spetsialistid nafta-, keemia-, farmaatsia-, materjali-, energia-, keskkonna, tervishoiu- ja toiduainetetööstuses. Näiteks tegutsevad nad protsesside kontrollijatena, kelle ülesanne on tagada, et tööstusprotsessid saastaksid vähem ja toodaksid tõhusamalt, vajalikku ainet tekiks rohkem ning jääke vähem, et toodetav aine oleks puhtam ja paremate omadustega.

Esimesel õppeaastal omandavad tudengid baasteadmised Tartu ülikoolis. Teine õppeaasta on praktilise orientatsiooniga ja see läbitakse ühes kolmest partnerülikoolist – Uppsala Universitet, Université Claude Bernard Lyon 1 või Åbo Akademi. Edasiõppimiseks ülikooli valides tuleb valida kolme praktilise suuna vahel: elule keskenduv bioorgaanika, tööstus või tulevikku suunatud sensorid.

Seoses Euroopa Liidu rahastusega on vastuvõtu periood võrreldes teiste õppekavadega varasem. Kandidaatidel tuleb esitada sisseastumisdokumendid 11. jaanuariks 2016.

„Tänu Euroopa Liidu rahastusele, mis eelkõige tähendab väga korralikke stipendiumeid üliõpilastele, saame pakkuda tõeliselt rahvusvahelist ühisõppekava,“ tõdes TÜ analüütilise keemia professor Ivo Leito. Tutvu stipendiumitega ühisõppekava kodulehel.

Septembris 2015 alustas ühisõppekaval õppimist 17 välismaalast Ukrainast, Hiinast, Indiast, Jordaaniast, Kongost, Nepaalist, Nigeeriast, Montenegrost, Serbiast, Makedooniast, USA-st ja üks Eesti noormees. Loe õppekava ja üliõpilaste kohta lähemalt ERR Novaatorist.

Tegemist on esimese Erasmus Mundus ühisõppekavaga, mida koordineerib Eesti kõrgkool. Ühisõppekava tehakse koostöös nelja Euroopa ülikooliga. Õppetööd rahastab Euroopa Liit Erasmus+ programmi ühisõppekavade meetmest „Erasmus Mundus Joint Master Degrees".

Lähem informatsioon sisseastumistingimuste ja stipendiumide kohta on aadressil: http://www.ut.ee/EACH/admission-requirements/.

Lisainfo: Ivo Leito, Tartu ülikooli analüütilise keemia professor, tel: 737 5259, 518 4176, e-post: ivo.leito [ät] ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392
E-post: virge.tamme [ät] ut.ee
www.ut.ee