Triin Koch pälvis tiitli "Kultuuripärl 2011"

26. jaanuaril toimus Tartus konverentsikeskuses Dorpat maakonna kultuuritegelaste tänuüritus ning aastapreemiate kätteandmine. Tartumaa kõige olulisema kultuuripreemia ja tiitli "Kultuuripärl 2011" pälvis Tartu Ülikooli kammerkoori ja Tartu Ülikooli akadeemilise naiskoori dirigent Triin Koch.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37656","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Lisaks said Tartu maavanemalt Reno Laidrelt tänukirja Tartu Ülikooli akadeemilise naiskoori koormeister Ene Ahven, Tartu akadeemilise meeskoori kauaaegne president Peeter Veske ja abidirigent Made Ritsing.

Triin Koch on Eesti andekamaid noori koorijuhte. Tema tõlgendused nii Eesti kui välismaa kooriteostest on pälvinud paljudel konkurssidel nii žürii kui publiku vaimustuse. Kultuuripärli 2011. aasta säravaimateks hetkedeks on olnud Tartu Ülikooli kammerkoori 40. aastapäeva pidustused ja kontsert "Elu on alles uus" ning noorte laulupidu "Maa ja ilm", kus Triin oli neidude kooride liigijuht. 2011. aasta septembris esitas ülikooli naiskoor Triinu juhatamisel Põhuteatris ning festivalil Draama2011 täissaalidele Anne Türnpu lavastatud etendust "Jakob, oh Jakob".

Auhinda "Kultuuripärl 2011" annavad aastast 2006 välja Eesti Kultuurkapital, Tartumaa Omavalitsuste Liit ja Tartu Maavalitsus ning varem on selle tunnustuse osaliseks saanud Ursel Oja, Riho Leppoja, Made-Heljo Ruul, Margus Kasemaa ja Mare Tommingas. Preemia eesmärk on tunnustada ja innustada kunstide, rahvakultuuri, kehakultuuri ja spordi valdkonnas tegutsevate kõrgvormis inimeste erialast pühendumist maakondades.

Edastas
Anneli Miljan