TÜ ajaloo muuseum tähistab 36. aastapäeva konverentsiga

Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis toimub 6. detsembril algusega kell 10 aastakonverents  „Teadusinnovatsiooni jõudmine praktikasse läbi aegade“.  Konverents on pühendatud Venemaa Läänemerekubermangude vanima teadusorganisatsiooni Liivimaa Üldkasuliku ja Ökonoomilise Sotsieteedi 220. aastapäevale.

„Konverentsil vaadeldakse teadusinnovatsiooni jõudmist praktikasse alates 18. sajandi lõpust kuni tänapäevani. Ligi pooled ettekanded käsitlevad 220 aastat tagasi loodud teadusseltsi tegevust ja seda juhtinud põhimõtteid, millest nii mõnigi kõlab üllatavalt aktuaalselt. Ajaloolaste kõrval astuvad üles füüsikud ja meedikud, kes meenutavad nõukogudeaegset lepinguliste tööde süsteemi, millega haarati eesti teadus muuhulgas ka kosmoseuuringutesse. Koostöö ettevõtjatega on kaasajalgi ülikoolis aktuaalne teema. Ülikooli ideelabori esindajad ning TÜ teadusprorektor räägivad sellest, kuidas jõuavad teadlaste head ideed ellu täna. Konverents pakub võimalust jagada kogemusi ja mõtelda selle üle, kuidas rikkalik ajaloopärand suudab pakkuda inspiratsiooni tulevikuküsimuste lahendamiseks,“ tutvustab TÜ ajaloo muuseumi teadusdirektor Lea Leppik.

Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli ajaloo muuseum koostöös Teadusajaloo ja Teadusfilosoofia Eesti ühenduse, Eesti Looduseuurijate Seltsi ja Saksa Kultuuri Instituudiga. Täpse ajakavaga saab tutvuda TÜ ajaloo muuseumi koduleheküljel ajaloomuuseum.ut.ee/teadus/konverentsid.

Kell 17.30 järgneb konverentsile vastvalminud Tartu Ülikooli ajaloo küsimuste 40. numbri esitlus. Seekord kannab kogumik alapealkirja „Akadeemilise pärandi mõte“, milles kodu- ja välismaised autorid käsitlevad nii materiaalse kui ka mittemateriaalse akadeemilise pärandi tekkimise kontekste, mõju kaasajal ja võimalusi tulevikus.

Konverentsil on oodatud kõik huvilised!

Lisainfo: Kadri Kasterpalu, Tartu Ülikooli muuseumide kommunikatsioonispetsialist, telefon 737 6074, e-post kadri.kasterpalu@ut.ee