TÜ ajaloo muuseumis arutletakse rahvaloenduse tulemuste üle

25. septembril kell 17.15 toimub Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis selle sügise esimene kohtumine sarjast „Teeõhtu teadlasega“. Kohal on TÜ matemaatika-informaatikateaduskonna emeriitprofessor Ene-Margit Tiit, kes räägib teemal „Rahva ja eluruumide loendus - mida see ütles eesti rahvastiku kohta?“.

„Eesti pinnal on elanikkond koondunud suuremate linnade lähedusse ning ääremaad ja ka linnad kipuvad tühjenema. Positiivsed sõnumid on, et kasvanud on nii oodatav eluiga kui ka haigusvabade aastate arv. Lisaks on tublisti tõusnud elanike haridustase ja paranenud elutingimused. Kuigi rahvaloenduse tulemused ei pakkunud suuri üllatusi, said arvulise täpsustuse mõnedki suundumused, mis seni olid teada pigem arvamuste ja legendide põhjal,“ tutvustab Ene-Margit Tiit lühidalt ettekande teemat.

Järgmine teeõhtu toimub 29. oktoobril  ja siis on külas Eesti teaduste akadeemia president akadeemik Richard Villems.

Kõik huvilised on oodatud!

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja