TÜ AJALOO MUUSEUMIS SAAB VAADATA NÄITUST RAUDTEE ROLLIST ÜLIKOOLI AJALOOS

Näitusel on väljas fotod ülikooli ja raudteed ühendavatest sündmustest: ülikooli varade evakueerimine Voroneži, sõidud praktikareisidele, keelekogumisretkedele, uudismaadele jne. Peale selle saab vaadata rongipileteid läbi aegade ning eksponeeritud on ka esemeid rongikupee sisemusest.

21. augustil möödub 130 aastat päevast, mil Tartusse jõudis esimene rong. Raudteest polnud kasu mitte ainult linnale, vaid ka ülikoolile – lihtsamaks muutus kaugemalt Tartusse õppima tulek, rongiga sõitsid tulevased bioloogid ja geograafid praktikareisidele, filoloogid keelekogumisretkedele. Ka uudismaade harimine ning ülikooli kooride ja ansamblite kontsertmatkad said teoks tänu raudteele.

Lisainfo: TÜ ajaloo muuseum, Terje Lõbu, tel 737 5671

Liina Jürgen