TÜ Akadeemiline Spordiklubi on Pekingi olümpial esindatud kuue sportlasega

Spordiklubi juhatuse esimehe Riho Illaku sõnul on kuus olümpialast väga hea saavutus. "Koostöös treenerite, sportlaste ja toetajatega on tehtud väga head tööd ja see on suurepärane kingitus klubi 100. aasta juubeliks", sõnas 1908. aastal ametlikult tegevust alustanud klubi juhatuse esimees Illak. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41335","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Kui naiste grupisõidus osalev Grete Treier ja maratoonar Pavel Loskutov olid Eesti esimesed OM-pääsme taganud sportlased, siis hiljuti Belgias uue Eesti rekordiga olümpiamängude B-normi täitnud 1500 meetri jooksja Tiidrek Nurme ja kõrgushüppaja Anna Ilju¨t¨enko on viimased kaks Eesti Olümpiakomitee poolt Eesti esindusse kinnitatud sportlast.

8.-24. augustini Pekingis toimuvatel olümpiamängudel teevad klubi sportlastest esimesena oma stardi 9. augustil algaval sulgpalliturniiril kaasa tegev Kati Tolmoff ja 10. augustil naiste grupisõidus startiv Grete Treier.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41336","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Kuulitõukaja Taavi Peetre astub kuulitõukeringi 15. augustil, samal päeval on Tiidrek Nurme stardis 1500 meetri jooksu eeljooksus. Anna Ilju¨t¨enko kvalifikatsioonivõistlus naiste kõrgushüppes on 21. augustil ning edu korral toimub finaal kaks päeva hiljem. Traditsionaalselt peetakse meeste maratonijooks olümpia viimasel päeval - 2002. aasta Müncheni EM hõbe Pavel Loskutov astub jooksurajale 24. augustil.

Lisainfot Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi olümpialaste kohta saab aadressil www.tysk.ee

Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
www.tysk.ee