TÜ akadeemiline spordiklubi tunnistati Eesti parimaks

Eesti kergejõustik võttis aasta kokku ajaloolises Maarjamäe lossis. Aasta klubiks sai taas Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, kelle edu järgmiste klubide ees oli mäekõrgune. Klubide meisterlikkuse punktiarvestuses koguti 16897.5 punkti, teine oli selles arvestuses Kergejõustikuklubi VIKE 5683.5 ja kolmas Tartu SS Kalev 5206.5 punktiga.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi kergejõustiklased võitsid sise- ja välishooajal kokku kõikides vanuseklassides 89 Eesti meistritiitlit, sealjuures täiskasvanuteklassis oli neid 36. Möödunud suvel püstitasid spordiklubi kergejõustiklased 12 Eesti rekordit.

Aasta naiskergejõustiklaseks valiti kõrgushüppaja Anna Ilju¨t¨enko ja aasta treeneriks Martin Kutman. Suvel võitis Anna pronksmedali ülemaailmsel universiaadil Shenzhenis, mis oli talle esimeseks tiitlivõistluse medaliks. Kergejõustiku maailmameistrivõistlustel Daegus jõudis Anna lõppvõistlusele, saavutades tugevas konkurentsis 12nda koha. Viljandis BIGPANK Kuldliiga finaaletapil püstitatud uue Eesti rekordiga 196cm, asub Anna maailma hooaja edetabelis kõrgel 8ndal kohal. Daegus kergejõustiku maailmameistrivõistlustel võistlesid lisaks Annale 400m jooksja Maris Mägi ja Grit Sadeiko. Suveuniversiaadi kergejõustikus oli võistlustules 11 Tartu Ülikooli tudengit. Napilt jäi seal medalist ilma Tiidrek Nurme, kes oli 5000m jooksu finaalis neljas

Noorsooklassi parimaks naiskergejõustiklaseks valiti seitsmevõistluse Euroopa meister U- 23 vanuseklassis Grit Sadeiko ja aasta selle vanuseklassi treeneriteks Anna ja Taivo Mägi. Griti võidutulemus 6134 punkti on parem Londoni olümpiamängude B normist. Sise EM-il saavutas noor mitmevõistleja viievõistluses 9nda koha tuli kaheksakordseks Eesti meistriks.

Juuniorideklassi parim oli 400m tõkkejooksja Rasmus Mägi, kelle treeneriteks on tema isa ja ema, Taivo ja Anne Mägi. Rasmuse näol on Eesti kergejõustik juurde saamas väga mitmekülgse, suure potentsiaali ning laia ampluaaga jooksumehe, kes on koondisele väga vajalik erinevatel jooksudistantsidel. Tallinnas toimunud Euroopa juunioride meistrivõistlustel saavutas Rasmus ajaga 50.62 neljanda koha. Parima jooksu tegi noormees universiaadil, kus saavutas ajaga 50.14 üheksanda koha.