TÜ arvutiteaduse instituut kutsub gümnasiste informaatika huvilaagritesse

Informaatika huvilaagrid toimuvad Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudis 17. ja 21. jaanuaril ning 21. veebruaril kell 10-16. Laagrisse on oodatud Tartu ja Lõuna-Eesti piirkonna silmapaistva loogilise mõtlemisega 10.-12. klasside õpilased, kes on tugevad matemaatikas ja füüsikas.

„Tegemist on hea võimalusega tutvuda väga huvitava valdkonnaga ja miks mitte ka leida enda tuleviku karjäär,“ sõnas arvutiteaduse instituudi informaatika assistent Alo Peets.

Huvilaagrid toimuvad erinevatel teemadel töötubade vormis arvutiteaduse instituudi (Liivi 2, Tartu) arvutiklassides. „Kuigi arvutiklassis on arvutid olemas, soovitame siiski osalejatel oma isikliku sülearvuti kaasa võtta, et oleks võimalik vajalikud keskkonnad oma arvutisse seadistada. Kõik töötubades osalejad saavad ligipääsu materjalidele ning neil jääb võimalus teemaga hiljem iseseisvalt oma arvutis edasi tegeleda,“ ütles Peets.

Töötubades saavad õpilased tutvuda praktilise küberturvalisusega, tutvuda Python programmeerimiskeelega, Ubuntu paigaldamise ja kasutamisega ning ehitada miniarvuti Raspberry Pi abil arvutusklaster.

Huvilaagrites osalemiseks on varasem kokkupuude arvutitega soovitatav. Töötoas osalemine on tasuta. Iga õpilane saab registreeruda ühte enim huvi pakkuvasse töötuppa aadressil: http://goo.gl/forms/LMuha5SOtd.

Ürituse toimumist toetab IT-Akadeemia.

Lisainfo: Alo Peets, TÜ arvutiteaduse instituudi informaatika assistent, e-post: alo.peets@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja