TÜ aulas toimub Eesti Vabariigi 92. aastapäevale pühendatud kontsertaktus

Teisipäeval, 23. veebruaril kell 12 toimub Tartu Ülikooli aulas Eesti Vabariigi 92. aastapäeva kontsertaktus. Aktusel antakse üle Ernst Jaaksoni stipendium ja Lennart Meri teadustöö auhinnad.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39954","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Aastapäevale pühendatud kontsertaktuse avab kõnega Tartu Ülikooli rektor professor Alar Karis ning arstiteaduskonna teadusprodekaan, füsioloogilise genoomika professor Sulev Kõks peab ettekande teemal "Meie vaimu pärilikkusest". Tervitustega esinevad aktusel ka Tartu linnapea Urmas Kruuse ja Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna magistriõppe teise aasta üliõpilane Mats Volberg.

Tartu Ülikooli sihtasutus annab vabariigi aastapäeva eel üle 200 000 kroonise Ernst Jaaksoni stipendiumi, mille tänavu pälvib eelmisel aastal sotsiaalteaduskonnas psühholoogia erialal doktorikraadi kaitsnud René Mõttus, kes uurib inimeste isiksuste ja intelligentsuse erinevusi. Eesti suurima stipendiumi toel siirdub René järeldoktorantuuri Edinburghi Ülikooli, kus tal avaneb võimalus sealses töögrupis kaasata oma uurimisteemade ringi ka kognitiivne vananemine.

Tänavused Lennart Meri nimelised teadustööde auhinnad saavad Indrek Paavle ja Mart Lätte. Indrek Paavle pälvis 50 000 kroonise teadustöö kategooria auhinna 2009. aastal Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas kaitstud doktoritöö "Kohaliku halduse sovetiseerimine Eestis 1940–1950" eest. Magistritööde kategoorias võitis 20 000 kroonise auhinna ülikooli filosoofiateaduskonnas magistrikraadi kaitsnud Mart Lätte tööga "Eestlaste sõjalised kohustused keskajal".

Vabariigi aastapäeva puhul antakse kontsertaktusel 23 ülikooli töötajale üle Tartu Ülikooli aumärgid. Teiste seas saavad aumärgi ka rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo, õiguse ajaloo professor Marju Luts-Sootak ning loodus- ja tehnoloogiateaduskonna kondendsaine teooria professor Teet Örd.

Aktuse kontsertosas astuvad üles Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor Triin Kochi dirigeerimisel ning kitarriduo Kristo Käo ja Jorma Puusaag.

Lisainfo:
Kady Sõstar, Tartu Ülikooli avalike suhete spetsialist, tel 737 5685, kady.sostar@ut.ee
Ruth Kotsar, Tartu Ülikooli sihtasutuse juhatuse liige, tel 52 16 820, ruth.kotsar@ut.ee

Mehis Tuisk
pressiesindaja