TÜ avab matemaatika-informaatikateaduskonna uue õppehoone

Reedel, 7. veebruaril kell 15.00 avab Tartu Ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo matemaatika-informaatikateaduskonna uue õppehoone. Õppehoones aadressil Liivi 2 on kokku 15 auditooriumi ja seminariruumi ning 5 arvutiklassi ligi 100 arvutiga.

Uue õppehoone projekt (arhitekt Jelena Beljajeva) valmis 1998. aastal RTG Projektbüroos. Ehitusfirma Rand ja Tuulberg alustas ehitustöödega 2001. a augustis, ligi aasta hiljem andis ehitaja hoone ülikoolile üle. 2002. a augustis jätkus hoone vana osa ümberehitus ning 17. jaanuaril 2003. a andis ehitaja maja tervikuna ülikoolile üle.
Õppehoones on kasulikku pinda umbes 5200m2, suurim auditoorium mahutab ligi 150 tudengit. Majas avatakse kohvik ja raamatukogu, eraldi puhkeruumid on nii õppejõududele kui ka üliõpilastele. Hoone sisustas mööbliga AS Inest Market.

Õppehoone vana osa ehk ülikooli arvutuskeskuse maja valmis 1971. Matemaatika-informaatikateaduskonna dekaani prof Toivo Leigeri sõnul koosnes tollane hoone ühekorruselisest arvutisaalist ja neljakorruselisest põhiosast, kus paiknesid töökabinetid ja kolm auditooriumi. Personaalarvutitele üleminekuga kaotas arvutisaal oma otstarbe, mille tulemusena tekkiski idee ehitada selle asemele mitmekorruseline matemaatikateaduskonna õppehoone.

Matemaatikateaduskond loodi 1967, arvutite ja informaatika üha kasvava rolli tõttu nimetati teaduskond 2001. a ümber matemaatika-informaatikateaduskonnaks. Praegune teaduskond on kõige suurem matemaatika ja matemaatilise statistika uurimistöö keskus Eestis, informaatika ja infotehnoloogia valdkonnas on ta üks kahest suuremast keskusest. Teaduskonnas õpib 748 üliõpilast, keda õpetab 74 õppejõudu ja teadurit.

Illari Lään
TÜ pressinõunik

INFO: TÜ matemaatika-informaatikateaduskonna dekanaadi juhataja Merle Rosental, tel: 07 375 870