TÜ avaldas vastuvõetute nimekirjad

Eile avaldati Tartu Ülikooli vastuvõetute nimekirjad, kokku tunnistati vastuvõetuks 4002 avaldust. Edukas oli vastuvõtt ka ingliskeelsetele õppekavadele.

Tartu Ülikooli bakalaureuseõppes tunnistati vastuvõetuks 2674 inimese avaldused, neist 1717 tasuta kohtadele ja 957 tasulisse õppesse. Magistrikraadi asub omandama 1157 üliõpilast, doktoriõppes 171. Võrreldes eelmise aastaga on vastuvõetute proportsioonid jäänud samaks.

TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo toonitab, et vastuvõetute numbrite näol on tegemist avaldustega, mitte õppimatulevate reaalsete isikutega. „Iga kandidaat sai esitada avaldused kahele õppekavale kandideerimiseks. Lõplikud sissesaanud selguvad siis, kui vastuvõetud on teinud lõpliku valiku ja oma õppimissoovi ka kinnitanud. Tähtaeg selleks on 20. juuli,“ ütles Karo.

Välisüliõpilaste osas võeti Tartu Ülikooli sel aastal vastu ca 16% rohkem kandidaate kui eelmisel aastal. Kasv on eelkõige TÜ ingliskeelsesse õppesse, nii bakalaureuse-  kui magistriastmes. Suurim kasv esitatud avalduste osas oli arstiõppe ingliskeelsesse gruppi, kuhu soovijate arv  kasvas 25%. Täpsem pilt välisüliõpilaste vastuvõtu tulemustest selgub sügisel, kui välisüliõpilased on õppetööle asunud.

TÜ on atraktiivne ka välismaal eelmise õppeastme lõpetanud Eesti päritolu üliõpilaste seas. Üks edukas näide on Taavi Pungas, kes pärast bakalaureuseõpinguid Cambridge’i ülikoolis astus tänavu sisse Tartu Ülikooli füüsika magistriõppesse ja on üks Eesti võistkonna juhendajatest käimasoleval rahvusvahelisel füüsikaolümpiaadil.

Lisainfo:
Kaja Karo, TÜ vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee
Ülle Tensing, TÜ rahvusvahelise õppe peaspetsialist, 737 5150, ulle.tensing@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja