TÜ AVATUD ÜLIKOOL KORRALDAB 10. AASTAPÄEVA PUHUL KONVERENTSI ELUKESTVAST ÕPPEST

Konverentsi esimesel päeval tegeletakse elukestva õppe rolli määratlemisega Euroopa kõrgharidusruumi kujunemisel ja arutatakse uuemate suundade üle täiskasvanuõppe uurimisel. Teisel päeval on vaatluse all ülikoolide koostöö ettevõtete ja laiemalt kogu ühiskonnaga. Ühiselt püütakse vastata ülikoolide täiskasvanuõppe ees seisvatele kõige olulisematele küsimustele Eestis: kuidas suurendada täiskasvanute osalust koolituses, kuidas erasektori panust hariduse finantseerimises, milliseid uuenduslikke viise on võimalik rakendada ülikoolide ja teiste osapoolte (ettevõtted, regioonid) koostöö arendamisel ning millist ülikooliõpet soovib järgmisel kümnendil õppijaskonna enamiku moodustav täiskasvanud õppija.

Konverentsi avab Tartu Ülikooli rektor professor Jaak Aaviksoo. Ettekannetega esinevad ülikoolide, ettevõtjate, ministeeriumide ja kohalike omavalitsuste esindajad ning mitmed välisesinejad, sh Euroopa ülikoolide täienduskoolituse koostöövõrgu peasekretär Pat Davies, Gröningeni Ülikooli elukestva õppe professor Max van der Kamp, rahvusvahelise konsultatsiooni ja koolitusfirma ProfitWise president Diederick Stoel ja ülikoolide koostöövõrgu Santander Grupp peasekretär Victor de Kosinsky. Konverentsi lõpetab ülikooli õppeprorektori professor Birute Klaasi juhitud paneeldiskussioon "Ülikoolide elukestva õppe roll teadmistepõhise ühiskonna loomisel". Sellele järgneb avatud ülikooli õppeaastat avav kontsertaktus.

Konverentsil on sünkroontõlge eesti ja inglise keelde. Osalema on oodatud õppijad, lõpetajad, õppejõud, tööandjad jt koostööpartnerid, kes avatud ülikooli tegevustele nõu ja jõuga abiks on olnud.

Tartu Ülikooli avatud ülikool alustas tegevust 1996. aastal ning see koondab enda alla ülikoolitasemel elukestva õppe võimaluste pakkumise ja sellega seonduva õppetöö arendustegevuse. Kümne aastaga on avatud ülikooli tegevuse maht ligi kümnekordistunud. Tänaseks õpib pea kolmandik Tartu ülikooli üliõpilastest avatud ülikoolis. Igal aastal osaleb täienduskoolituses ligi 15 000 õppijat, kellele lisandub mitu tuhat avalikes loengutes osalejat.

Konverentsi kava ja registreerimine veebiaadressilt: /185725.
Lisainfo: Aune Valk, TÜ avatud ülikooli keskuse juhataja, tel 737 6203, 526 7930

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist