TÜ avatud ülikooli õppes jätkub vastuvõtt vabadele õppekohtadele

Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul oligi vastuvõtuperiood planeeritud kaheetapilisena. "Eesmärk oli, et saaksime nende õppekavade, kus kõik õppekohad täidetakse kahe nädalaga, kokkuvõtted võimalikult kiiresti ära teha ning õppekavadel, kuhu jäi veel õppekohti, oleks võimalik dokumentide vastuvõtuga jätkata," selgitas Karo.

Vastuvõtuga jätkatakse kõikidel avatud ülikooli õppe bakalaureuse- ja magistriõppe õppekavadel, riigieelarvelistest õppekohtadest kindlasti rakenduskõrgharidusõppes klassikalise ja kirikumuusika, bakalaureuseõppes kutseõpetaja ning magistriõppes ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja ja matemaatikaõpetaja õppekavadel.

Riigieelarvevälistele õppekohtadele toimuva vastuvõtu täpne info on sisseastumise kodulehel: /413283

22. augustiks oli avatud ülikooli õppesse esitatud kokku 2095 avaldust, neist bakalaureuseõppesse 1452 ja magistriõppesse 643 avaldust. Avaldusi tasuta õppekohtadele esitati bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidus õppesse 485 ja magistriõppesse 182. Suurimad konkursid olid turismi ja hotelliettevõtluse, koolieelse lasteasutuse õpetaja bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppes ning ettevõtluse ning tehnoloogia juhtimise magistriõppes. Bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppes on kokku 157 ning magistriõppes 104 tasuta õppekohta.

Lisainfo: TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo, tel 737 6391

Anneli Maaring