TÜ AVATUD ÜLIKOOLIS LÕPPES VASTUVÕTT

Sisseastumise teise perioodi lõpuks olid üliõpilaskandidaadid esitanud 1105 avaldust bakalaureuseõppesse pääsemiseks, 444 magistriõppesse, 358 rakenduskõrgharidusõppesse ning 28 õpetajakoolituse kutseaastale õppima pääsemiseks. Riigieelarvelistele kohtadele esitati kokku 458 avaldust, neist 229 bakalaureuseõppesse, 126 magistriõppesse, 84 rakenduskõrgharidusõppesse ning 19 õpetajakoolituse kutseaastale.

Populaarseimaks erialaks bakalaureuseõppes osutus TÜ Õigusinstituudi eriala õigusteadus, mida soovivad õppima asuda 173 inimest. Magistriõppes on toodud enim avaldusi ülikooli majandusteaduskonna ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimise erialadele, kokku 58. Kokku soovib majandusteaduskonna magistriõppe erinevatel erialadel asuda õppima 151 inimest. Rakenduskõrghariduse õppekavade seast soovitakse enim õppida TÜ Pärnu kolledži eriala turismi- ja hotelliettevõtlus, millele toodi vastuvõtuperioodi jooksul kokku 148 avaldust.

Pärnu kolledži turismi- ja hotelliettevõtlus on ka avatud ülikooli suurima konkurssiga erialaks, mille ühele riigieelarvelisele õppekohale on esitatud keskmiselt 16,3 avaldust. Töötavatele õpetajatele suunatud riikliku koolitustellimusega erialade seas valitseb suurim konkurss 5,1 avaldusega ühele õppekohale koolieelse lasteasutuse õpetaja erialal. Magistriõppes on suurima konkurssiga majandusteaduskonna ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimise eriala, kuhu konkurss riigieelarvelisele kohale on 3,57.

Vastuvõtu hetkeseisu saab näha reaalajas aadressil: /vastuvott_2005/index.html. Lisainformatsiooni kogu vastuvõtu kohta saab aadressilt /sisseastumine.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht