TÜ Balti õpingute keskus liitus rahvusvahelise Atlantis magistriprogrammiga

TÜ Balti õpingute keskus väljastas kolmele Tartu Ülikooli magistrandile 12 000 euro suuruse stipendiumi, mis võimaldab õppuritel omandada teise magistrikraadi West-Virginia ülikoolis.

TÜ sotsiaal- ja haridusteaduskonna juures asuv konsortsium Balti õpingute keskus osaleb koos Poola ülikooli Collegium Civitasega ja USA West-Virginia ülikooliga Atlantise koostööprogrammi projektis "Atlandi ülene magistriprogramm Kesk- ja Ida-Euroopa õpingutes", mille eesmärgiks on tugevdada Euroopa Liidu ja USA ülikoolide vahelist tudengite ja õppejõudude mobiilsust.

"Atlandi ülene magistriprogramm loob head võimalused mitmekülgse hariduse saamiseks ning on üliõpilastele ka majanduslikult kasulik, kuna eraldatav stipendium on soliidne," ütles TÜ sotsiaal- ja haridusteaduskonna Balti õpingute keskuse juhataja Heiko Pääbo.

Esimesed kolm stipendiumi pälvisid Tartu Ülikooli rahvusvaheliste suhete magistrand Madis Ehastu ja Euroopa Liidu-Venemaa uuringute magistriprogrammi üliõpilased Marina Suhhoterina ja Jekaterina T¨ižikova.

Programmi stipendiaadid õpivad kevadsemestril Erasmuse stipendiumiga Poolas Collegium Civitase ülikoolis. Järgmisel õppeaastal alustavad nad õpinguid West-Virginia ülikoolis. Õpingute eduka lõpetamise korral saavad üliõpilased topeltkraadi – sotsiaalteaduste magistrikraadi Tartu Ülikoolist ja ajaloo magistrikraadi West-Virginia Ülikoolist.

Atlantise stipendiumile saavad kandideerida Tartu Ülikooli Balti õpingute, Euroopa Liidu-Venemaa uuringute (EURUS) ja rahvusvaheliste suhete magistriprogrammide üliõpilased. Programmi rahastavad Euroopa Komisjon ja Ameerika Ühendriikide valitsus. Esimene stipendiumikonkurss kuulutati välja sügissemestril 2009 ning projekt kestab neli aastat.

Balti õpingute magistriprogramm osaleb ka Erasmus Munduse magistriprogrammis IMESS (International Masters in Economy, State & Society), mida koordineerib University College London.

Balti õpingute magistriprogramm käsitleb Läänemere regiooni ainestikku interdistsiplinaarsuse põhimõtete alusel. Õppekava eesmärgiks on avardada üliõpilaste teadmisi erinevates sotsiaalteaduste valdkondades ning arendada pädevusi töötamiseks erinevates Läänemere regiooniga seotud institutsioonides nii Eestis kui välisriikides. Õppetöö toimub inglise keeles. Programm on avatud bakalaureusekraadiga üliõpilastele kogu maailmas.

Atlantis programmi koduleht http://atlantisprogram.wvu.edu/

Lisainfo: Heiko Pääbo, Balti õpingute keskuse juhataja, tel 737 5647, e-post heiko.paabo@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja
tel +372 737 5683
mob +372 581 04 946
e-post: mehis.tuisk@ut.ee
www.ut.ee