TÜ bioloogia-geograafiateaduskond esitas Tartu Ülikooli rektori kandidaadiks Alar Karise

Bioloogia-geograafiateaduskonna dekaani professor Tõnu Meidla sõnul on Alar Karis ennast Eesti Maaülikooli rektorina näidanud võimeka juhina. "Väga vähesed inimesed saavad ülikooli rektoriks kandideerides öelda, et neil juba on vastav töökogemus. Loomulikult mängib rolli ka see, et tegemist on meie oma teaduskonna professoriga, keda hästi tuntakse," ütles Meidla.

Alar Karis on sündinud 1958. aastal Tartus. Ta lõpetas 1981. aastal Eesti Põllumajandusakadeemia veterinaarteaduskonna. Hiljem on ta ennast täiendanud erinevate ülikoolide juures Saksamaal, Suurbritannias ja Hollandis. Alates aastast 1999 on Alar Karis Tartu Ülikooli professor. 2003.aastast on Karis juhtinud Eesti Maaülikooli. Tema ametiaeg saab läbi selle aasta lõpus.

Tartu Ülikooli rektori kandidaatide esitamise tähtaeg on 7. mai 2007.

Lisainfo: Tõnu Meidla, bioloogia-geograafiateaduskonna dekaan, tel 737 5821, 514 4504, tonu.meidla@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja