TÜ botaanikaaed võõrustab Balti mere riikide kolleege

30. septembrist 3. oktoobrini kogunevad Tartu Ülikooli botaanikaaeda Balti mere äärsete riikide botaanikaaedade esindajad, et tugevdada omavahelist koostööd ning rääkida tuleviku arengusuundadest. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39259","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Rahvusvaheline seminar "Strategies and Development of Botanical Gardens around the Baltic Sea" on juba neljas omataoline kohtumine, mis toob nii Tartusse kui Tallinnasse külalisi kümnest riigist ja 20 botaanikaaiast ümber Balti mere.

Seminari temaatika jaotub kuude sessiooni, mis hõlmavad ettekandeid ja diskussioone botaanikaaedade osast looduslike ja kultuurtaimede kaitsel, kliima muutuste jälgimisel, elurikkuse säilitamisel, iluaianduse ja loodushariduse edendamisel, aednike koolitamisel, andmepankade korrastamisel ning rahaliste vahendite hankimisel.

Lisaks tutvutakse põhjalikult nii TÜ kui Tallinna botaanikaaedede tegevusega. Külalistel on võimalik vaadata TÜ botaanikaaia näitust "Elurikkus Ledebourist tänanseni", mis on pühendatud Tartu Ülikooli professori, botaanikaaia direktori C.F. Ledebouri 225. sünniaastapäevale ja ÜRO poolt välja kuulutatud rahvusvahelisele elurikkuse aastale "2010 – Year of Biodiversity."

Lisainfo: Heiki Tamm, TÜ botaanikaaia direktor, tel 737 6182, 510 2085

Anneli Miljan