TÜ doktorant sai Ustus Aguri nimelise stipendiumi

Jüri Reimand õpib Tartu Ülikooli doktoriõppes ning töötab teadurina samas Arvutiteaduse Instituudis. Doktoritöö teema on "Geenivõrgustike funktsionaalne analüüs", töö juhendaja on TÜ bioinformaatika professor Jaak Vilo.

Tänavu anti Ustus Aguri nimeline stipendium välja seitsmendat korda. Varasematel aastatel (al. 2003) on stipendiumi saanud Ando Saabas, Maksim Jenihhin, Tarmo Robal, Tanel Alumäe, Ilja T¨ahhirov ja Marion Lepasaar.

Ustus Agur (1929-1997), Eesti arvutite ja informaatika Grand Old Man, töötas arvutiinseneride koolitajana Tallinna Polütehnilises Instituudis, uurijana, oskuskeele arendajana ning Eesti infosüsteemide rajajana. Paljud tema ettevõtmised olid Eestis esmakordsed ja teedrajavad. Ustus Aguri tegevus on muuhulgas seotud Eesti Informaatikanõukogu moodustamisega ja Informaatikafondiga, mille tegevdirektorina ta viimastel aastatel töötas. Tema juhtimisel valmis kõrgelt tunnustatud Eesti informatiseerimise kontseptsioon (1988) ning alustati Eesti informaatika arenduskava koostamist. Ustus Agur avaldas üle 500 publikatsiooni.

ITL on vabatahtlik organisatsioon, mille peaeesmärgiks on ühendada Eesti infotehnoloogia- ja telekommunikatsioonifirmasid, arendada nende koostööd Eesti suundumisel infoühiskonda, esindada ja kaitsta liikmesfirmade huvisid ning väljendada nende ühiseid seisukohti. ITL-i põhilised tegevussuunad on info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna populariseerimine, erialase hariduse ja seadusandluse edendamine. ITL-i kuulub 42 liiget.

Eesti Infotehnoloogia Sihtasutus (EITSA) on Eesti Vabariigi, Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Telekomi ning Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu poolt asutatud mittetulunduslik organisatsioon, mille ülesandeks on kaasa aidata kaasaja nõuetele vastava kõrgharidusega IT-spetsialistide ettevalmistamisele ning toetada info- ja sidetehnoloogia alast arendustegevust Eestis.

Lisainfo: Jüri Jõema, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu tegevjuht, tel 6177 145, e-post: jyri.joema@itl.ee ja Merle Varendi, Eesti Infotehnoloogia SA, tel 6285 812, e-post: merle.varendi@eitsa.ee/www.itl.ee

Karin Volmer
pressiesindaja